6 اشتباه رایج در نگهداری یخچال و نحوه جلوگیری از آن

افزودن غذای گرم به یخچال خنک، دمای کلی یخچال و همچنین دمای مواد اطراف غذای گرم را افزایش می‌دهد. این می تواند غذاهایی را که به ویژه به تغییرات دما حساس هستند فاسد کند و دوباره باعث می شود که دستگاه برای حفظ دمای خنک خود بیشتر کار کند.

این اشتباهات در نگهداری یخچال را مرتکب نشوید

بخشی از نحوه نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر در دمای ایمن و خنک، دفع هر گونه گرما از داخل یخچال است. اگر یخچال با تهویه مناسب یخچال قرار نگیرد، فضایی برای دریچه‌های هوای داغ وجود نخواهد داشت و می‌تواند باعث خرابی یخچال شود.

اگرچه گاهی اوقات نادیده گرفته می شود، اما شما باید یک برنامه منظم برای تمیز کردن یخچال خود داشته باشید. تمیز نکردن کافی آن می تواند منجر به رشد میکروب و باکتری شود که در بهترین حالت می تواند غذای شما را خراب کند و در بدترین حالت باعث مسمومیت غذایی شود.

ملی روز یخچال خود را تمیز کنید 15 نوامبر هر سال است.

با اطمینان از اینکه هیچ ماده غذایی دریچه های داخل یخچال را مسدود نمی کند و فضایی برای گردش هوا وجود دارد، از انجام این اشتباه اجتناب کنید.

2. تمیز نکردن کافی

حتی اگر یخچال ممکن است دارای تنظیمات بسیار کم باشد، لزوماً به این معنی نیست که باید از آن استفاده کنید. یخچال ها دارای یک تنظیم دمای ایده آل هستند و اگر خیلی از آن منحرف شوید، باید سخت تر کار کنند.

یکی دیگر از اشتباهات بزرگ مردم باز گذاشتن درب یخچال است. این اجازه می دهد تا هوای سرد داخل خارج شود و هوای گرم از بیرون به داخل وارد شود. یک بار دیگر، این کار باعث می شود که موتور مجبور شود بسیار سخت تر کار کند که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد آن شود و منجر به آسیب شود.

این فقط مربوط به خطای انسانی باز ماندن درب برای مدت طولانی نیست، بلکه زمانی که واشر به درستی آب بندی نمی شود. واشر معیوب همان مشکل را ایجاد می کند، اما به طور مداوم.

این روز برای کمک به مردم برای آماده شدن برای تعطیلات آینده و هجوم مواد غذایی همراه با آنها است. اما نباید هر سال منتظر تعطیلات باشید تا به تمیزی و سلامت یخچال خود توجه کنید.

برای جلوگیری از این امر، حتما یخچال خود را مرتب تمیز کنید. برخی از مواردی که باید به آنها توجه بیشتری داشته باشید عبارتند از کویل های کندانسور در پشت یخچال، واشرهای اطراف درها و سیستم زهکشی.

برخی از یخچال‌های تجاری اکنون با کنترل‌های ترموستات پیچیده‌تری عرضه می‌شوند، اما یخچال‌های مسکونی عمدتاً از یک صفحه دما تشکیل می‌شوند. با بررسی دفترچه راهنمای یخچال برای تنظیم دمای معمولی یخچال و یا با تماس با یک متخصص برای درخواست از انجام این اشتباه اجتناب کنید.

5. عدم تعیین موقعیت برای تهویه

در مورد تعطیلات و غذاهایی که همراه آنها می آید، پر کردن بیش از حد یخچال یکی از بزرگترین اشتباهات نگهداری است که مردم مرتکب می شوند. برای اینکه یخچال شما کار کند باید بتواند هوای سرد را به گردش درآورد تا بتواند به همه چیز در یخچال برسد.

تنظیم دمای بیش از حد پایین می تواند منجر به یخ زدن مواد غذایی شما شود که می تواند برخی از غذاها را خراب کند. همچنین می تواند باعث انباشته شدن یخ در سطوح داخلی یخچال شود که می تواند منجر به آسیب بیشتر شود.

چه در یک آشپزخانه تجاری یا در خانه خود باشید، انجام تعمیر و نگهداری منظم یخچال برای افزایش عمر یخچال بسیار مهم است. مطمئن شوید که از انجام این اشتباهات در نگهداری یخچال خودداری کنید و به حفظ سلامت یخچال خود بسیار نزدیک تر خواهید بود.

اگر کویل های کندانسور بیش از حد با گرد و غبار و زباله مسدود شوند، نمی توانند کار خود را انجام دهند که احتمالاً شما را به تعمیرات بالقوه پرهزینه می رساند. اگر واشرها بیش از حد کثیف شوند، باعث می شود که درب را کاملاً آب بندی نکنند و باعث آسیب دائمی به آنها شود.

پر شدن بیش از حد منجر به محدود شدن جریان هوا می شود و معمولاً منجر به دمای ناهموار در سراسر آن می شود. این دماهای ناهموار فشار بیشتری به موتور یخچال وارد می‌کند و یکی از نشانه‌هایی است که ممکن است نیاز به تعمیر یخچال داشته باشید.

اگر سیستم زهکشی مسدود شود، می تواند باعث نشتی در کف اطراف یخچال شود. این هم می تواند به کفپوش شما آسیب برساند و هم خطر لغزش ایجاد کند.

3. باز گذاشتن در

با باز نگذارید درب بیشتر از زمان لازم و با بررسی منظم اینکه واشرها در شرایط خوبی هستند از این اشتباه جلوگیری کنید. اگر آنها آسیب دیده اند، تعمیر آسیب یخچال بسیار مهم است. می توانید خودتان این مشکل را امتحان کنید یا یک سرویس حرفه ای را استخدام کنید.

4. تنظیم دما خیلی پایین

معمولاً در پشت و بالای یخچال شما دریچه هایی وجود دارد و به فضایی برای تنفس نیاز دارند، بنابراین نمی خواهید یخچال را مستقیماً روی دیوار یا مبلمان دیگری قرار دهید. علاوه بر این، نمی‌خواهید بالای یخچال را با چیزی بپوشانید که این دریچه‌ها را مسدود کند.

در این پست، به برخی از بزرگترین اشتباهات نگهداری یخچال که افراد مرتکب می شوند و چگونه می توانید از آنها اجتناب کنید، خواهیم پرداخت.

تنها یک بار در سال تمیز کردن یخچال یکی از بسیاری از اشتباهات نگهداری یخچال است. این امر می تواند منجر به کاهش طول عمر یخچال شما و تعمیرات گران تر شود.

این زمان دیگری است که باید به تمیزی یخچال خود توجه بیشتری داشته باشید زیرا وقتی گرد و غبار و زباله های زیادی وارد آن دریچه ها می شود، قادر به انجام وظایف خود نیستند. گرد و غبار می تواند آنها را مسدود کند و دفع هوای گرم را بسیار دشوارتر کند.

6. نگهداری مواد غذایی در یخچال که هنوز داغ هستند

در حالی که قرار دادن غذای گرم در یخچال می تواند وسوسه انگیز باشد تا بتوانید تمیز کردن بعد از غذا را تمام کنید، این یک اشتباه دیگر است. مطمئناً نمی خواهید غذا را برای مدت طولانی بیرون بگذارید، اما قرار دادن آن در یخچال قبل از سرد شدن نیز باعث ایجاد مشکل می شود.

اگر در منطقه لاس وگاس هستید و به خدمات تعمیر لوازم خانگی نیاز دارید، ما می توانیم کمک کنیم! امروز یک پیشنهاد شغلی از ما دریافت کنید.


منبع: https://appliancerepairinlasvegas.com/6-common-refrigerator-maintenance-mistakes-and-how-to-avoid-them/

برای یادگیری بیشتر خواندن را ادامه دهید.

1. پر شدن بیش از حد