15 گیاه آپارتمانی سایه دوست و مقاوم به نور کم با نگهداری آسان

محبوب ترین و معمول ترین گیاه گل سنگ در مغازهها، نوع صورتی آن است، اما در سالهای اخیر رنگهای بیشتری از این گیاه مانند سفید و قرمز به بازار معرفی شده است. در گذشته این پرنده را به عنوان عضوی از خانوادهٔ طوطیواران میدانستند اما مطالعات مولکولی اخیر این پرنده را متعلق به خانوادهٔ طوطی کاکلی میداند. این گیاه نباید دائم مرطوب باشد. نباید آن را در جلوی یك دستگاه تهویه هوا یا فن قرار دهید. در فصل زمستان آبیاری را کاش دهید. در طول فصل رشد گیاه را با کودهای مایع ضعیفی که حاوی تمامی عناصر مورد نیاز گیاه هستند کود دهی کنید. در فصل بهار و تابستان یکبار آبیاری کامل در روز کافی است. در کل بهتر است هر بهار گیاه قدیمی خود را دور بیاندازید و گیاهی جدید تهیه کنید. چرخه تولید آن با یک دوره استراحت در طول تابستان ، گلدهی از بهار تا پاییز و یک عمر مفید 4-6 سال مشخص می شود.

البته در نام گذاری این علف زیبا اندکی اجحاف شده است! در هر فضای داخلی باعث ایجاد یک تکه رنگی زیبا در فضا می شود. اگر زمانیکه از برگ بیدی را در منزل نگهداری می کنید، مشاهده کردید برگهای آن نرم و آبکی شده و رنگ خود را از دست می دهند احتمال بدهید هوای سرد باعث یخ زدگی گیاه شده است. به علاوه قلمه گرفتن از این گیاه برای خود یا دوستتان، با بریدن قسمتی از ساقهاش، بسیار آسان است. اما به یاد داشته باشید که به کار بردن بهترین روش و شرایط برای نگهداری و مراقبت از گیاه شفلرا می تواند از بروز بیماری ها و مشکلات مختلف در این گلدان جلوگیری کند. همه گونههای سیکلیددها به تخمها و لاروهایشان اهمیت خاصی نشان میدهند و معمولاً از بچههایشان تا چند هفتگی یا حتی چند ماهگی مراقبت میکنند. در کشت گلخانهای شما میتوانید در تمام طول سال از محصولات کشاورزی همچون سبزیجات و صیفیجات گلخانهای تازه استفاده کنید همچنین میتوانید گیاهان و گلهای زینتی را به راحتی پرورش دهید.کشت گلخانهای نیاز به مراقبت آنچنانی ندارد. جالب است بدانید که این گیاه بعد از اینکه تمام برگهایش پژمرده شد گل میدهد. اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرند احتمال اینکه شکوفه قرمز و صورتی بدهند نیز وجود دارد.

در تحقیقی مشخص شده است که این گیاه ۱۰برابر موثرتر از DEET است . این گیاه هم که از تیره نعناعیان است و دفع کننده طبیعی پشه ها می باشد. به علت رایحه ی بسیار قوی ای که از خود منتشر میکند کل فضای اطراف را معطر کرده و موجب می شود که پشه ها از اطراف آن و محلی که در آن قرار دارد دوری کنند. چیدانه در این مطلب گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان را به شما معرفی میکند تا نگران نگهداری گیاهان آپارتمانی خود نباشید. گیاه ابوتیلون اغلب در مناطق گرمسیری و استوایی آمریکا رشد میکند و گلهای آن دارای ۵ گلبرگ میباشد.

در زمستان هر دو هفته یک بار و در تابستان یک بار در هفته کافی میباشد آبیاری بیش از اندازه به خصوص در زمستان باعث پوسیدگی قاعده برگها میگردد. شاخههای آن تا 5 متر رشد می¬کنند اما با هرس کردن میتوانید آنها را در اندازه دلخواه نگهدارید. گل کروتون به صورت خوشه ای رشد می کند. جهت خرید بذر گل کوکب یکساله پا متوسط الوان اینجا کلیک کنید. برای نگهداری از این گیاه باید به نکاتی توجه کنید. سطح خاک باید بین دو آبیاری خشک شود. اجازه دهید که سطح خاک در فاصلهی بین دو آبیاری خشک شود. گل دیفن باخیا با بالا رفتن ظاهر می شود و مانند گل گیاه اسپاتی فیلوم بوده که ارزش زینتی ندارد.

رزماری یا همان اکلیل کوهی، گیاه بسیار مفیدی است و برای طعم دادن به گوشت بره و یا ماهی کاربرد دارد. مثلا می توان به رزماری یا همان اکلیل کوهی، اشاره کرد که علاوه بر دفع حشرات گیاه بسیار مفیدی است و برای طعم دادن به گوشت بره و یا ماهی نیز کاربرد دارد. تقریباً شصت خانواده مختلف گیاهی وجود دارد که ساکولنتها را در خود جای میدهند. اما فراتر از آن باید مهارتهای خود در زمینه نوشتن، تهیه گزارش و آمادهسازی مطالب را بهبود دهید. برای این کار، پیازها باید در گلدان کاشته شوند و برای 10 الی 12 هفته در نقطهای بسیار خنک و تاریک قرار بگیرند. کلم برگ هم قابلیت کاشت در گلدان را داشته و هم میتوانید آن را در باغچه خانه خود بکارید؛ منتها اگر قصد کاشتن آن در باغچه خانه خود را دارید، توجه داشته باشید که این گیاه وقتی در باغچه کاشته شود به آب زیادی نیاز دارد. نام فیکوس در بر کیرنده گونه های زیادی از گیاهان خانواده(موراسه ) است که در اصل زادگاهشان آسیای استوایی است، در هوای آزاد ارتفاع آن به ۳۰ متر می رسد دلرای شیرابه مخصوص هستند که با زخمی شدن از پوست آن جاری می گردد، گیاهی عمومی جهت نگهداری در منازل و جواب خوبی به شرایط آپارتمان داده است، برگ ها پهن و براق و چرمی با نوک تیز و به صورت متناوب در طول ساقه می رویند، با ریزش برگ های پیر در قاعده ساقه گیاه حالت بد منظر به خود می گیرد که در این حالت می توان آن را از نزدیکی سطح خاک قطع تا گیاه جوان گردد و از اندام هوایی به عنوان منبع تکثیر استفاده نمود.

برای تولید گیاهان زینتی با بالاترین کیفیت، باید بذور اصلاح شده ژنتیکی کشت گردد. در انتخاب گل مناسب تراس به چه نکاتی باید توجه نماییم؟ مقاوم باشند. پس اول باید ببینید بستر کاشت گیاه شما کجاست و چه شرایطی دارد؟ این گیاه یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی تزیینی و بهترین گزینه برای هدیه دادن است زیرا ظاهری جذاب، زیبا، منحصربهفرد و شیک دارد که تداعیکننده درختان کهنسال است و برخلاف دستهگل که عمری چندروزه دارد سالیان سال باقی خواهد ماند! این گیاه بومی مکزیک است و اسمش را از ظاهر آن گرفته اند و دارای برگ های باریک و بلند است که آب را در خود ذخیره می کنند.این گیاه به زندگی بیابانی عادت دارد و زیبایی آن به دلیل سرازیر شدن برگ های آن به سمت پایین است. گل جعفری حاوی ماده ای است که پشه ها را از خود دور می کند. در طول تابستان که فصل رشد گیاه است، خاک گلدان را همواره مرطوب نگه دارید. انواع مختلف این گیاه بستگی به نوع و محدوده جغرافیای زندگی شان رشد متفاوتی را دارند اما به طور کلی رشد آنها سخت و دشوار نیست. لیمو در ارقام مختلف می تواند یکی از انواع میوه گلخانه ای باشد. ساقه گل دهنده گیاه یوکا هر چند سال یکبار نمودار شده و گل های سفید و کرم به تعداد زیاد به شکل زنگوله ای کوچک و واژگون می دهند که محل قرار گرفتن گل آذین وسط برگ است.میوه های قهوه ای رنگ گوشتی و تخم مرغی شکل ظاهر میشود که تا ۲٫۵ سانتی متر طول دارد .گیاه یوکا می تواند تا ۹ متر در ارتفاع رشد کند و در عرض تا ۴٫۵ متر گسترده شود، اما معمولا کمتر از ۶ متر ارتفاع میگیرد.برگ های آن مانند بند، بدون ستون فقرات و تا ۱٫۲ متر طول دارد.

برای اینکه کار پرورش گل و گیاه آپارتمانی را یاد بگیرید باید به سازمان فنی و حرفه ای بروید و دوره های آموزش کاربردی طراحی فضای سبز را بگذرانید. برای شروع کسب و کار باید به طور هدفمند پیش بروید و به طور اصولی آموزش ببینید. فیلودندرون یک گیاه آپارتمانی رونده است که دوست دارد راهش را به سمت قفسههای کتاب پیش بگیرد. گل سنگ پرورش آسانی دارد و اگر بعد از چند وقت نگهداری از گیاه تمام شاخ و برگ بدون هیچ دلیلی شروع به خشک شدن از سر شاخهها کرد، بدانید که عمر گیاه تمام شده. تمام دماها برایش مناسب است. مقداری پیت ماس و هوموس نیز داخل خاک برای تغذیه مناسب است . اگر گیاهتان کم رنگ شده یا به اندازه کافی رنگ ندارد، مقداری نور مستقیم به گیاه گیاهان زینتی – https://golheaven.ir/ornamental-plants/ – بدهید.

برگهای این گیاه آپارتمانی زیبا تا یک فوت توانایی رشد دارند و به دکوراسیون خانه ظاهری استوایی میدهد. اگر شما این توانایی را دارید تا مهارتها و تجربهها را به خوبی بنویسید و یک تصویر حرفهای از فرد موردنظر خلق کنیدف بهتر است رزومهنویسی را امتحان کنید. اگر به اشتباه قسمت کوچکی از برگ یا ساقه این گیاهان خورده شود، میتواند موجب تورم گلو، تنگی نفس و حتی مرگ فرد شود. رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: امروز این مرکز با در دست داشتن بیش از ۶۵ هزار نمونه گیاهی به عنوان یکی از مراکز مرجع گیاهشناسی کشور از مهمترین و معتبرترین مراکز گیاهشناسی است که با کشف ۵۴ تاکسون گیاهی (تاکسونومی: شامل توصیف، شناسایی، نامگذاری و طبقهبندی گیاهان است) یکی از دستاوردهای دانشگاه فردوسی مشهد به شمار میرود. این گیاه به سرمای زیاد مقاومت ندارد و حداکثر می تواند در زمستان ۱۵ درجه سانتیگراد را تحمل نمایدو در فصل رشد دمای ۲۴ – ۳۰ درجه برای آن بسیار مناسب است.به آبیاری مرتب و منظم نیاز دارد اما آبیاری بیش از اندازه می تواند منجر به زرد شدن برگها بخصوص برگهای پایینی گیاه ، پوسیدگی ریشه ها و همچنین قسمت پایین ساقه در نزدیکی سطح خاک شود که در نتیجه ساقه سیاه و حالتی لهیده می یابد.

شهر محلات دو رصدخانه دارای تلسکوپ در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهش سرای دانش آموزی دارد. این نمایشگاه چهار سال پیش برگزار شد و جایزه آن به پرورش دهندگان گل گلایل محلات تعلق گرفت. گیاه گل سنگ گیاهی کوچک و سرزنده است با برگهایی روشن و لکه دار که در ترکیب با دیگر گیاهان برگ سبز بسیار عالی میشوند. گونههای جدید برگهایی با رنگهای پر رنگ تر و با تضاد بیشتر دارند و جذاب تر به نظر میرسند! می توانید امیداور باشید، که دور گیاه پونه تان پر از پروانه های رنگارنگ شود. بگونیا رکس مکان های پر نور را ترجیح می دهد اما اصلا نور مستقیم خورشید را دوست ندارد. کراسولای نقرهای آب زیادی نمیخواهد، بنابراین خاکش را تقریبا خشک نگه دارید.این گیاه نور زیاد و دمای معمولی اتاق را ترجیح میدهد. گیاه به رطوبت هوا نیازمند است بنابراین در تابستان گیاه را با آب اسپری نمائید و از آبیاری زیاد بویژه در زمستان خوداری نمائید. به دمای پایین و آب متوسط نیازمند است. فرنجمشک یک گیاه آپارتمانی از خانواده نعناع است و بعضی از افراد آن را با نام نعناع وحشی می شناسند. نام لاتین این ارکیده از این واقعیت ناشی می شود که لب در وسط شبیه استخوان فک است (در لاتین فک بالا).

بومی منطقه آمریکای میانه و کشورهایی نظیر بیابان های مکزیک است، یکی از نکات جالب درباره این گیاه این است که از طریق گرد و خاک و حشراتی که ممکن است روی برگ های آن قرار بگیرند تغذیه میکند. ارتفاع این گیاه ممکن است به دو متر هم برسد. اما از آنجایی که این پروسه ممکن است سبب تغییر شکل درخت شده و یا درختان اطراف را نیز آلوده و درگیر کند، بهتر است آن را به حال خود رها کرده و از دارواشهای خود لذت ببرید! اگر گیاه کوچکتر را میپسندید، فیکوس الاستیکای خود را با هرس کردن ساقههای بلندش به شکل یک بوته در آوردید. برای کسانی که ظاهر ساکولنتها را میپسندند، سوای نگهداری ساده آنها، کراسولای نقرهای برگهای ضخیم، انبوه و ساقههای زیبایی دارد. این گیاه عمر کوتاهی دارد. از جمله سخنرانانِ غیر ایرانیِ این کنگره، ماساهیرو می، یاپ ون تایل و آندره کپرت از ژاپن و هلند بودهاند. کفشدوزک و توربالان و زنبور بی عسل نیز از بین برندههای بیولوژیک و غیر شیمیایی شته سفید گیاهان هستند تا از وقوع رایج ترین بیماری های گیاهان جلوگیری شود.

در شرایط نوری متوسط تا شدید و دمای اتاقی در بازهی ۱۵ تا ۲۷ درجهی سلسیوس رشد میکند. در دمایی نزدیک به دمای معمولی اتاق به خوبی رشد میکند. این گیاه میتواند در اتاق حدود ۲ متر رشد کند و منظرهی هیجانانگیز به وجود بیاورد، اما گلدان کوچک از رشدش جلوگیری کرده و کوچک نگهش میدارد. اگر کودی که انتخاب کرده اید کودی قوی است، محلولی که برای کود دهی گیاه درست میکنید را رقیق تر از مقدار گفته شده روی بسته کود تهیه کنید. در این مقالهه لیستی از بهترین گیاهان آپارتمانی ضد حشره را برایتان گرد آوری کرده ایم. پوتوس نیز از گیاهان ارزانقیمت بوده که بهسادگی میتوانید آن را تهیه کنید. طراحی آموزشی فرایندی است که طی آن مواد آموزشی و کتب راهنما طراحی، ساخته و ارسال میشوند. احتمالا این گیاه را به سبب گل های بنفش رنگ و زیبا و رایحه خوش و آرام بخش آن می شناسید اما شاید ندانید یک دفع کننده طبیعی پشه است.

کافی است نگاهی به برگهای خال خالی و رگه دار این گیاه زیبا بیاندازید، دیگر نمیتوانید در برابر خریدنش مقاومت کنید! اما این یک حقیقت جالب است .شما می توانید گیاهان را جایگزین استفاده از سموم شیمیایی کنید. برای رهایی از شر پشه ها در فضای داخلی خانه می توانید خرید گیاه گل و گیاه آپارتمانی با قدرت دفع حشرات را امتحان کنید. نور مورد نیاز زامیفولیا نور متوسط است اما اگر منزل شما نور کمی دارد باز هم می توانید از با دوام ترین گیاه آپارتمانی، زامیفولیا استفاده کنید. عشقه زیبایی حقیقی ماندگار دارد و با رشد روی اثاث خانه به آنها جلوهای زیبا میبخشد. این گل زیبا نیز می توانند انتخابی عالی برای راندن پشه ها باشد. همچنین گل های بسیار زیبایی دارد و می تواند به فضای خانه را جلوه دهد. گلهای سفید کوچکی دارد که به ندرت شکوفه میدهد. دارای گلهای ریز و فنجان مانند که روی سطح خاک و در قسمت زیرین گیاه،در اواخر تابستان ظاهر می شود.عمر این گیاه زیاد و سالهای متمادی بدون تغذیه و تعویض گلدان در اتاق می ماند. بذرهای گل شمعدانی همگی F1 بوده و دارای قوه ی نامیه بالا و دارای قابلیت کاشت در هر مکانی می باشد بذر شمعدانی نیز مانند دو دسته قبلی دارای تنوع رنگی زیادی بوده و کاشت انواع رنگ های آن بسیار پرطرفدار می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار