چگونه لاستیک های مناسب برای ماشین یا کامیون خود بخریم — مشاوره رایگان تعمیر خودرو Ricks مشاوره رایگان تعمیر خودرو Ricks

نوشته شده در توسط ریک ماسکوپلات


منبع: https://ricksfreeautorepairadvice.com/how-to-buy-the-right-tires-for-your-car-or-truck/

لاستیک ها هنگام رانندگی خم می شوند و این خم شدن باعث ایجاد گرما می شود. لاستیک باید این گرما را دفع کند تا از یکپارچگی لاستیک و تسمه داخلی محافظت کند. درجه حرارت تایر، در مقیاسی از A تا C، به شما می گوید که چقدر خوب این کار را انجام می دهد. مگر اینکه قصد مسابقه دادن داشته باشید، این رتبه بندی واقعاً برای مصرف کنندگان معنی ندارد. به عبارت دیگر، اگر همه چیزها برابر باشند، شما تایر را فقط به این دلیل انتخاب نمی کنید که درجه حرارت بهتری دارد.

درجه کشش لاستیک به چه معناست؟

تا جائی که امکان داشته باشد؟ آه نه به این سرعت اگر تایرهای جدیدی را روی یک ماشین یا کامیون نسبتاً جدید قرار دهید، منطقی است. اما اگر برای یک وسیله نقلیه قدیمی لاستیک می‌خرید، آیا واقعاً به لاستیک‌هایی برای دوام 60000 مایل نیاز دارید؟ آیا آن وسیله نقلیه را به این مدت خواهید داشت؟ به طور کلی، برای لاستیک هایی با درجه عمر آج بهتر هزینه بیشتری می کنید.

راحتی سواری چقدر مهم است؟

تصور نکنید که لاستیک های ماشین شما اندازه توصیه شده کارخانه هستند. در عوض، اندازه توصیه شده را درست از روی برچسب لاستیک کارخانه ای که در قسمت درب راننده قرار دارد، دریافت کنید. لاستیک آن اندازه، اندازه بهینه برای وسیله نقلیه شما است. مهندسان را حدس نزنید.

اولویت های تایر خود را رتبه بندی کنید

آیا در منطقه ای با برف و یخ زندگی می کنید؟ اگر چنین است، لاستیک هایی با بهترین رتبه کشش برف و یخ می خواهید. حتی ممکن است به خرید مجموعه ای از لاستیک های زمستانی/برفی و مجموعه ای دیگر از لاستیک های تمام فصل فکر کنید.

اگر در آب و هوای گرم با باران کم زندگی می کنید، لاستیک های تابستانی صدای کمتری تولید می کنند، سواری نرم تری را ارائه می دهند و کشش بهتری نسبت به لاستیک های تمام فصل دارند. سپس، اگر لاستیک‌های تابستانی مجهز شده‌اید و گاه به گاه یخ‌پوش زمستانی دارید، رانندگی با تابستان تقریباً هیچ نیروی کششی یا توقفی ندارد.

به صدای لاستیک فکر کنید

برای اطلاعات واقعا خوب در مورد بهترین مکان برای خرید لاستیک، این پست را ببینید.

به زبان ساده، این به شما می‌گوید که تایر در روسازی خیس چقدر خوب عمل می‌کند. رتبه‌بندی‌ها AA، A، B، C هستند. واضح است که “AA” بهترین و “C” بدترین است. شما “AA” را در اکثر لاستیک های عملکردی خواهید یافت، اما برای این رتبه بندی نیز حق بیمه پرداخت خواهید کرد.

درجه سایش آج به چه معناست؟

چگونه لاستیک های مناسب برای ماشین یا کامیون خود بخریم – راهنمای گام به گام

خرید لاستیک می تواند گیج کننده باشد، اما این نکات به شما کمک می کند تا لاستیک های مناسب برای ماشین یا کامیون خود را خریداری کنید.

نکته خرید لاستیک شماره 1 اندازه لاستیک توصیه شده را بخرید

©، 2023 Rick Muscoplat

از آنجایی که هر سازنده لاستیک از فرمول خاص خود استفاده می کند، نمی توانید رتبه سایش آج را بین برندها مقایسه کنید. شما فقط می توانید از آن برای مقایسه تخمین عمر آج در همان مارک تایر استفاده کنید.

نحوه بررسی بررسی تایرها

درست مانند مشکل صدای لاستیک، لاستیک هایی با الگوی آج تهاجمی، سواری خشن تر/سخت تری دارند. اگر مسافرت‌های طولانی با ماشین می‌روید، مطمئن شوید که لاستیک‌هایی می‌خرید که از درجه راحتی خوبی برخوردار باشد.

لاستیک ها چگونه رتبه بندی می شوند؟

TireRack.com تست های لاستیک خود را انجام می دهد و نتایج را به صورت آنلاین ارسال می کند. علاوه بر این، در واقع نظرات لاستیک مشتریان را ارسال می کند.

لاستیک نو از کجا بخریم؟

هرچه آج تهاجمی تر باشد و فضای خالی بلوک آج بیشتر باشد، صدای تایر بیشتر می شود، به خصوص در سرعت های بزرگراه. اگر زیاد رانندگی در بزرگراه انجام می دهید، پهپاد ناشی از لاستیک های تهاجمی تمام فصل می تواند بسیار آزاردهنده باشد. اما اگر فقط رانندگی در شهر انجام می‌دهید، گرفتن کشش و قدرت توقف بهتر ممکن است ارزش تحمل صدای گهگاهی لاستیک‌ها را در زمانی که در بزرگراه هستید داشته باشد.

می خواهید این لاستیک ها چقدر عمر کنند؟

این یکی می تواند گیج کننده باشد زیرا سایش آج را با لاستیک مسیر تست مقایسه می کند. لاستیک مسیر تست دارای امتیاز 100 است، بنابراین تایر با درجه ساییدگی آج 400 به این معنی است که 4 برابر بیشتر از لاستیک آزمایشی دوام می آورد. اما لاستیک تست تا زمانی که کاملا فرسوده نشود کار نمی کند. سپس سازنده تایر از فرمول خود استفاده می کند تا مدت زمان ماندگاری هر تایر را مشخص کند.

وزارت حمل و نقل ایالات متحده آزمایش تایر را برای تعیین میزان کشش، درجه حرارت و سایش آج لاستیک الزامی می کند.

درجه بندی دمای لاستیک به چه معناست؟

البته شما لاستیک های کمترین قیمت را می خواهید. اما آیا حاضرید برای به دست آوردن کمترین قیمت، کشش را متوقف کنید؟ البته که نه. در اینجا چیزهایی وجود دارد که باید قبل از شروع خرید به آنها فکر کنید

به کشش لاستیک فکر کنید