پر شدن یخچال با آب ممکن است بیش از یک آشفتگی باشدبه‌عنوان تکنسین‌های تعمیر لوازم خانگی در جنوب کلرادو، ما شاهد پر شدن آب یخچال‌هایمان هستیم. این ممکن است در ابتدا یک ناراحتی جزئی – اما کثیف – به نظر برسد، اما عدم رسیدگی به مشکل اساسی می تواند منجر به مشکلات مهمی از جمله آسیب به کفپوش شما شود.

این پست وبلاگ سه دلیل متداول که چرا یخچال شما از آب پر می شود را توضیح می دهد و راه حل هایی برای رفع این مشکل ارائه می دهد.

مشکلات فیلتر آب

یکی از دلایل رایج پر شدن یخچال با آب، مشکل فیلتر آب است. فیلتر قبل از اینکه به دستگاه پخش کننده یا یخ ساز برسد آلاینده های منبع آب خانه شما را از بین می برد. اگر فیلتر منبع نشتی شما باشد، ممکن است متوجه نشت آب از مخزن آب یا داخل محفظه فیلتر شوید.

اگر مشکوک هستید که این مشکل است، مطمئن شوید که فیلتر نیست گرفتگی، قدیمی یا آسیب دیده است و اینکه فیلتر به درستی در محفظه قرار دارد (و فیلتر مناسبی برای یخچال شماست!).

خط آب نشتی

خط آب یخچال شما یک شیلنگ نازک و قابل انعطاف است که به منبع آب منزل شما متصل می شود و در صورت نیاز آب یخچال را تامین می کند. اگر جلوی درب یخچال خود را جمع آوری آب مشاهده کردید، ممکن است لوله شل شده یا آسیب دیده باشد.

بازرسی خط آب مستلزم آن است که ابتدا صفحه ضربه را از زیر یخچال خارج کنید. اطمینان حاصل کنید که لوله به خوبی در شیر ورودی آب قرار می گیرد. اگر متوجه شدید که لوله دارای علائم سوراخ، سوراخ یا پارگی است (که اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که موش‌ها یا سایر حیوانات موذی در پشت یخچال شما خانه می‌کنند)، باید در اسرع وقت لوله را تعویض کنید.

زهکشی مسدود یا یخ زده

زهکشی که با زباله مسدود شده یا یخ زده است یکی دیگر از دلایل رایج پر شدن یخچال با آب است، زیرا جایی برای رفتن آب وجود ندارد.

راه حل یک زهکش مسدود شده یا یخ زده، حذف زباله یا یخ از سوراخ تخلیه است. ساده ترین راه استفاده از لوله پاک کن، نی پاک کن یا برس کوچک دیگر است. به سادگی پاک کننده لوله یا برس را در سوراخ تخلیه قرار دهید و به آرامی زباله ها را جدا کنید. هنگامی که زهکش شفاف شد، زهکش را با ترکیبی از سرکه و آب گرم بشویید (به نظر ما یک بوقلمون یک ابزار بسیار موثر برای این کار است).

مطالب مرتبط: دمای ایده آل یخچال برای تازه نگه داشتن مواد غذایی خود را کشف کنید

تشت یخ زدایی آسیب دیده

تابه یخ زدایی آسیب دیده دلیل دیگری است که ممکن است یخچال شما با آب پر شود. ظرف یخ زدایی زیر یخچال قرار دارد و آب تولید شده در چرخه یخ زدایی را جمع آوری می کند. اگر ظرف یخ زدایی ترک خورده یا آسیب دیده باشد، آب به بیرون نشت کرده و در ته یخچال جمع می شود.

اگر مشکوک هستید که ظرف یخ زدایی شما آسیب دیده است، پاسخ این است که ظرف را تعویض کنید. برای انجام این کار، ابتدا گریل جلویی یخچال را بردارید و ظرف یخ زدایی را پیدا کنید. پس از پیدا کردن، ظرف قدیمی را بردارید و ظرف جدید را در آن قرار دهید. قبل از نصب ظرف جدید، حتماً آب موجود در ته یخچال را تمیز کنید.

شیر ورودی آب معیوب

معیوب بودن شیر ورودی آب نیز می تواند دلیل پر شدن یخچال شما از آب باشد. این شیر ورودی جریان آب را به داخل یخچال کنترل می کند، بنابراین اگر درست کار نکند، ممکن است آب به داخل یخچال نشت کند و در قسمت پایینی آن جمع شود.

تنها گزینه تعمیر در صورت خرابی شیر ورودی آب، تعویض است. با قطع کردن منبع آب یخچال شروع کنید. سپس دریچه را (معمولاً در پشت یخچال) قرار دهید. شیر ورودی آب قدیمی را بردارید و شیر جدید را نصب کنید، سپس منبع آب را دوباره روشن کنید.

اجازه ندهید یخچالتان پر از آب شما را پر از ترس کند

علاوه بر آشفتگی، پر شدن یخچال با آب می تواند نشان دهنده مشکل مهم تری باشد.

اگر به کمک حرفه ای نیاز دارید، برای تعمیر یخچال قابل اعتماد و مقرون به صرفه با تعمیرگاه لوازم خانگی مطمئن تماس بگیرید.

ما قبل از برنامه‌ریزی تعمیر شما چند سوال می‌پرسیم – که اکنون پاسخ آن را می‌دانید – و شما و یخچال‌تان می‌توانید با کنترل دما (طبعات) خود، شرایط را به زبان بیاورید.
منبع: https://www.reliableappliancecs.com/blog/refrigerator-repair/refrigerator-filling-with-water.html