واقعیت غافلگیرکننده در مورد زمان تعویض روغن موتور

برای این کار ماشین خود را به مدت 30ثانیه روشن بگذارید؛ ودر این حین پیچ تخلیه و فیلتر تخلیه را چک کنید؛ که ریزش روغن نداشته باشند؛ سپس میله ای به همراه یک حلقه قرمز کنار موتور را بیرون بکشید؛ و با دستمال تمیز کنید؛ سپس دوباره آن را در جای خود قرار دهید و بیرون بکشید؛ اگر سطح روغن از خط تراز بالاتر بود یعنی باید از روغن آن کاسته شود اگر کمتر بود باید به آن روغن اضافه کنید. خراب بودن این بخش از دستگاه به دلیل نقش منحصر آن همانند خرابی کل لباسشویی و ضعیف شدن آن است.

تعمیر کار خودرو یا مکانیک خودرو ممکن است، توسط انواع مختلفی از شرکتها به کار گرفته شود. فروشگاه چرخ و یدک یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات تعویض روغن در محل در شهر تهران نیز می باشد که این مجموعه خدمات را در بالاترین کیفیت به شما ارائه خواهد داد و در صورتی که بخواهید روغن خودروی خود را تعویض کنید با تماس با این مجموعه می توانید با کمترین هزینه این کار را انجام دهید بنابراین تکنسینهای چرخ و یدک به شما کمک می کنند تا بتوانید تعویض روغن خودرو را به درستی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید.

به این وسیله میتوانید برخی مشکلاتی که در موتور و اجزای آن پیش آمده را سریعتر تشخیص دهید. مراقب تشخیص تفاوت بین این دو چراغ باشید؛ چون در صورت روشن شدن چراغ هشدار فشار روغن، باید بلافاصله به دنبال مکانی امن برای توقف باشید تا به موتور خودرو آسیب نرسد. در واقع روغن موتور از این نظر نقش یک پوشش و پوسته محافظتی قوی را برای در امان ماندن موتور خودروی شما ایفا می­کند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که برای تعمیر موتور ماشین لباسشویی چه وسایل و لوازمی نیاز هست که پیش از تعمیر لباسشویی خریداری کنید؟ نکته: روغن سوختهای را که از موتور تخلیه کردهاید را هرگز در محیط زیست نریزید؛ این روغن بسیار آلوده بوده و برای محیط زیست مضر است، آن را به ماموران نظافت و بازیافت بسپارید و یا به یکی از مراکز تعویض روغنی محل زندگی خود بسپارید. با توجه به اینکه هزینه تعویض روغن در محل مناسب است بنابراین می توانید خدمات تعویض روغن در محل را دریافت نمایید و به راحتی روغن خودرو را تعویض کنید و بدون اینکه بخواهید اطلاعاتی درباره تعویض روغن داشته باشید و یا با مسائل مربوط به آن در گیر شوید می توانید به سادگی از متخصصین در این حوزه کمک بگیرید.

سپس کلاهکها و نگهدارندهها را مجدداً نصب کنید، مطمئن شوید که هر قطعه محکم است (اگرچه خیلی سفت نیست؛ مطمئن شوید که چرخ میتواند یکپارچه بچرخد) و به درستی در جای خود قرار بگیرد. ابتدا در جایی مسطح و بدون شیب ماشین را پارک کنید و موتور را خاموش نمایید و مطمئن شوید موتور را حداقل ۵ دقیقه خاموش نگه داشته اید. به طور رایج تعویض روغن در مغازههای تعویض روغنی انجام می گیرد اما با توجه به اینکه خودرو در هر شرایطی نیاز به تعویض روغن خواهد داشت و یا همچنین به منظور راحتی برای تعویض روغن می توان از خدمات تعویض روغن در محل استفاده کرد بنابراین با تماس با مرکز چرخ و یدک می توانید از خدمات تعویض روغن در محل بهره مند شوید و تعویض روغن در محل را انجام دهید. این سیستم ها، مسافت پیموده شده را با اطلاعاتی که از نحوه رانندگی شما توسط کامپیوتر خودرو بدست آمده و تحلیل شده، ترکیب می کند تا زمان مناسب برای تعویض روغن را تخمین بزند.

با این تفاسیر اگر می خواهید به عنوان تعمیرکار ماشین لباسشویی وارد بازار کار این شغل شوید باید بگوییم که شرط لازم برای ورود به این شغل آموزش صفر تا صد تعمیرات ماشین لباسشویی است. اگر به پمپِ باد دسترسی دارید، خوب است که طریق دریچه بالایی روغن موتور، هوا را با فشار وارد کنید تا براده های احتمالی درون کارتل (مخزن روغن) تخلیه شود. روغن ریختن زیاد از حد نرمال در پراید باعث میشود که روغن به قسمت بالایی موتور وارد شده و موجب خرابی شمع ها و استهلاک زیاد موتور پراید گردد. از طرفی نیز ممکن است که موتور آسیب دیده باشد و موجب تجمع رسوب در روغن شده باشد . تعمیر موتور ماشین لباسشویی از سری اقداماتی بوده که برای رفع خرابی ماشین لباسشویی در انواع مختلف انجام میشود. موتور ماشین لباسشویی از پیچیده ترین و حساس ترین قطعات این وسیله بوده که راهاندازی و اجرای دستورات را مدیریت میکند. با وجودی که حین تعویض، روغن قبلی کامل تخلیه میشود؛ اما همیشه مقداری از آن در جدارهها و مسیر روغن باقی مانده و می تواند در ترکیب با روغن جدید قرار بگیرد.

روغن ماشین نیز با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست میدهد. در تمام مناطق ۲۲ گانه تهران، میتوانید از خدمات بی وقفه و با کیفیت پین ورک بهره ببرید. از جمله مواردی که باعث خراب شدن فن خودرو میشود، میتوان به فشنگی آب ، رله فن و یونیت فن اشاره کرد. از دیگر مواردی که می توان در خصوص انواع جک سوسماری به آن اشاره کرد این است که این جک ها دارای ظرفیت های مختلف هستند و از هرکدام می توان در مواردی که کاربرد دارند، استفاده کرد. اگر مکانی را در اختیار ندارید، هزینه رهن و اجاره، اولین هزینهای است که با آن روبرو میشوید. اگر مسافتهای طولانی را با خودروی خود طی نمی کنید، عمده رانندگی شما از نوعی است که برای موتور ماشین، گران تمام می شود.

هرچند برخی از متخصصان استفاده از این نوع روغنها را در بسیاری از موارد توصیه می کنند، بررسیهایی نیز انجام گرفته که برپایه نتایج آنها، اگر واقعا خودروی شما به این نوع از روغنها نیازی ندارد، الزامی به تغییر روغن مصرفی ندارید. نظر شما درباره تعویض روغن موتور در خانه چی هست؟ ممکن است وسوسه شوید که روغن مسافت پیموده شده را در وسیله نقلیه خود قرار دهید تا مجبور نشوید روغن خود را اغلب تغییر دهید. عادت کنید که حداقل ماهی یکبار سطح روغن موتور را چک کنید تا از نبود نشتی یا روغن سوزی در موتور مطمئن شوید. آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و (bmw) از دوره هایی است که به صورت کاملا تخصصی به تعمیر موتور خودروهای بنز و بی ام و می پردازد.

معمولا تعمیرات و عیب یابی این گونه خودروها کاری بسیار دشوار و تخصصی است و از عهده هر تعمیرگاهی سایت tamirkaran-iran بر نمی آید. قبل از بستن فیلتر روغن موتور جدید، حتما درون آن، مقداری روغن موتور پر کنید و همینطور اجازه دهید تا لاستیک فیلتر روغن با روغن موتور آغشته شود. با کمک آچار فیلتر روغن آن را ببندید و در انتها با کمک یک قیف کوچک، از دریچه بالای موتور و از راه دریچه روغن، روغن را درون موتور بریزید. تعویض روغن باید با توجه به نوع خودرو انجام می گیرد زیرا نحوه عوض کردن روغن در خودرو های مختلف دارای تفاوت هایی بوده و همچنین میزان روغنی که در خودرو مانده است و همچنین کیفیت روغن خودرو موجب اطلاع یافتن از امکان استفاده از روغن قبلی یا استفاده نکردن از آن میشود بنابراین این عملکرد نیاز به مهارتی دارد که توسط افراد غیر متخصص انجام پذیر نخواهد بود و شما لازم نیست هیچ کاری انجام دهید و تنها با تماس با مرکز چرخ و یدک می توانید خدمات تعویض روغن در محل را داشته باشید. برای کم شدن دغدغه تان بهتر است بهترین و یا کیفیت ترین روفن گیربکس را خریداری کنید. اگر ندانیم ساختمان داخلی یک گیربکس از چه اجزایی تشکیل شده و کاری که گیربکس در خودرو انجام می­دهد چیست، نمی­توانیم ایرادهای آن را نیز پیدا کنید.

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ در این صورت نمیتوانیم شرایط تعویض روغن را برای هر دو خودرو یکسان در نظر بگیریم. عقاید در مورد ارتقای روغن موتور از معمولی به سینتتیک، متفاوت است. چرخ و یدک از افراد تعمیرکار ماهر برای تعویض روغن در محل بهره گرفته و می تواند این کار تخصصی را در کوتاه ترین زمان به شما ارائه دهد بنابراین قبل از اینکه خودرو با مشکلات فراوانی مواجه شود ،می توانید مشاوره تعمیر خودرو برای تعویض روغن دریافت نمایید. اما شرایط مختلفی همانند : شرایط آبوهوایی که خودرو در آن کار میکند بروی زمان تعویض فیلترهوا تاثیر زیادی دارد . بسیاری از رانندگان آن را امری غیر ضروری میدانند. برای عیب یابی خودرو باید از قطعات مصرفی شروع به تست کرد. اولا تعویض موتور ماشین تنها به افرادی پیشنهاد می شود که در حال حاضر ماشین شان عیب موتوری مهم پیدا کرده و بنا به نظر و صلاحدید تعمیرکار نیاز به یک تعمیر اساسی و کلی دارد . تنها با یک تماس بهترین مکانیک برای عیب یابی پراید به محل اعزام می شود. روغن خوب، باید رنگ قهوه ای تیره شفاف داشته باشد؛ هرچند که این رنگ تنها نشانگر عمر روغن نیست.

همین طور شاخص کیفیت یا همان API روغن موتور پراید میباید در انواع SG و SL باشد. همان طور که گفتیم روغن موتور نیمه سنتتیک برای پراید مناسب است. این بازه تعویض روغن، بسیار متداول است؛ هرچند در همان دفترچه های راهنما توصیه شده که نیم نگاهی هم به نحوه رانندگی خود و اثر دادن آن در میزان پیمایش برای هر بار تعویض روغن داشته باشید. گام سوم: حالا که روغن درون موتور به طور کامل تخلیه شده، نوبت به فیلتر روغن میرسد، آن را با کمک آچار مخصوص فیلتر روغن باز کنید. البته در صورتی که فیلتر روغن موتور را تعویض کردهاید، بهتر است که مقدار سه و نیم لیتر روغن موتور درون خودرو بریزید. به علاوه در شرایط طبیعی و در صورتی که موتور پراید دارای روغن سوزی نباشد، ۳٫۵ لیتر روغن موتور برای آن کافی خواهد بود. ریو نیز از سدان های خوب به حساب می آید و “بهترین روغن موتور برای ریو ۵” غلظت ۵W30 با برند ایسین است که گرید SM و SN نیاز دارد، همچنین حجم روغن موتور آن با فیلتر روغن ۳٫۳ لیتر می باشد. من ۲۰۶ تیپ ۲ دارم کولر ماشینم بعد از اینکه تو شهر باهاش راه میرم مثلا یه جا پارک می کنم واسه چند دقیقه دوباره ماشینو روشن میکنم دکمه ac میزنم کولر کار نمیکنه یعنی اون صدای کمپرسور در نمیاد بعد از چند بار روشن خاموش کردن دکمه ac صداش در میاد یا چند بار تو حرکت واسه خودش از کار افتاد باد سرد نمیداد.

نکته: در استفاده از روغن موتور دقت کنید تا به بدنه خودرو آغشته نشود، در صورتیکه این اتفاق افتاد، حتما با یک پارچه تمیز و خشک، آن را پاک کنید. در اینجا اگر که دستگاه شما قدیمی است و دیگر از آن استفاده ی زیادی ندارید می توانید آن را تعمیر کنید، اما در غیر این صورت پیشنهاد می شود که حتما موتور را تعویض کنید. دليلش هم اين است كه موتورهاي اینورتر دارای خرابي خيلي كمي هستند و معمولا استهلاک کمی دارند و براي همين ما این نتیجه را خواهیم که راه انداز برد به مشکل خورده است و برد باید تعمیر شود و در صورت تعمیر نشدن توسط تعمیرکار متخصص برد ماشین لباسشویی باید آن را تعویض کند. مهم نیست در کجای تهران مستقر هستید، در هر صورت پین ورک برای شما نیروی متخصص و خدمات عالی ارائه میدهد! تعویض روغن در محل به صورت سیار بوده همچنین این کار تخصصی می باشد و فرد باید در ابتدا با چک کردن روغن ماشین بتواند اطلاع پیدا کند که خودرو نیاز به روغن دارد یا خیر و همینطور برای تعویض روغن باید از فرد متخصص در این زمینه کمک گرفت بنابراین بهتر است از خدمات تعویض روغن در محل بهره مند شوید.

اگر روغن تیره یا کدر شده، ممکن است زمان تعویض آن رسیده باشد. البته ضرری هم بجز اتلاف پول، زمان و منابع ندارد! زیاد بودن روغن هم ( یعنی بیشتر از مقدار max تعیین شده بر روی آن ) مشکل آفرین است . فراموش نکنید روغن موتور شما ضامن سلامتی، بازده بالاتر و طول عمر بیشتر موتور خودرویتان و اجزای آن است. اگر تجربه ای در زمینه ی تعویض روغن ندارید و اگر شما تا به حال روغن ماشین را تعویض نکرده اید و در این زمینه تخصص ندارید بهتر است از افراد با تجربه کمک گرفته تا بتوانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید. در مراکز مربوطه از روغنهای سوخته استفادههای مختلفی میشود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار