نکات نگهداری تهویه مطبوع | تعمیر تهویه مطبوع، تعمیر لوازم خانگی

اگرچه، شما می توانید جزئی را انجام دهید بازرسی های HVAC، توصیه می شود که یک تکنسین حرفه ای تهویه مطبوع را برای انجام معاینات کامل استخدام کنید. شما باید حداقل سالی یک بار این کار را انجام دهید. هنگامی که یک تکنسین را استخدام می کنید، او واحد را جدا می کند و هر مشکلی را که ممکن است داشته باشد شناسایی می کند. تکنسین همچنین زهکشی را پاکسازی می کند و هر دو واحد داخلی و خارجی را تمیز می کند.

راه دیگری برای اطمینان از آن سیستم HVAC عملکرد بهینه آن، آب بندی کانال های گرمایش/سرمایش و هر فضای باز است. این امر از شما می‌خواهد که اطمینان حاصل کنید که درها، پنجره‌ها و گوشه‌ها بسته شده و به درستی مهر و موم شده‌اند.


منبع: https://www.expressappliancesrepair.com/blog/hvac-maintenance-tips/

کپک ها روی کویل های اواپراتور مرطوب رشد می کنند. شما باید با تمیز کردن و ضدعفونی کردن کویل اواپراتور از شر قالب خلاص شوید. برای ضدعفونی آن باید از محلول نیمه سفید کننده، نصف آب استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به سیستم خود، باید مطمئن شوید که آن را به دلایل ایمنی خاموش کرده اید.

به HVAC کمک کنید کار خود را انجام دهد

علاوه بر تعویض فیلتر هوا، باید اطراف یونیت خارجی را نیز تمیز کنید. برای نتایج ایده آل باید اطمینان حاصل کنید که پوشش گیاهی 5 فوت از شما فاصله دارد سیستم HVAC.

معاینات حرفه ای را برنامه ریزی کنید

علاوه بر تمیز کردن فیلتر، می توانید با تهیه یک ترموستات قابل برنامه ریزی به سیستم HVAC خود کمک کنید تا کار خود را انجام دهد. یک ترموستات قابل برنامه ریزی به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند زیرا لازم نیست هر بار که می خواهید دما را تغییر دهید نگران باشید – تنها کاری که باید انجام دهید این است که ترموستات را از قبل برنامه ریزی کنید تا خودش تغییر کند.

لوازم خانگی-تعمیر-5

HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع است. برای شما سیستم HVAC برای ماندگاری طولانی، باید از آن به خوبی مراقبت کنید. برای کمک به شما در اینجا نکاتی برای نگهداری HVAC وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

فیلترها را تغییر دهید

فیلترها کثیفی و سایر زباله ها را به دام می اندازند. با گذشت زمان، فیلترها کثیف می شوند و شما باید آنها را تعویض کنید تا سیستم شما به درستی کار کند. برای نتایج ایده آل، باید فیلترها را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید.

به شدت توصیه می شود که هر از چند گاهی فیلترها را بررسی کنید. اگر در حال انجام کارهای عادی خود هستید بازرسی HVAC و متوجه می شوید که یکی از فیلترها کثیف است، باید فوراً آن را تعویض کنید – نباید 6 ماه صبر کنید. مطالعات نشان داده است که تعویض فیلتر هوا با فیلتر جدید به کاهش مصرف انرژی تا 15 درصد کمک می کند.

در حالی که تعداد زیادی وجود دارد تکنسین های تعمیر تهویه مطبوع، شما نباید کسی را استخدام کنید – باید تحقیقات خود را انجام دهید و فقط با یک متخصص معتبر کار کنید.

کپک را از بین ببرید