نکات تعمیر خشک کن معیوب | تعمیر تهویه مطبوع، تعمیر لوازم خانگی

آ خشک کن لباس معیوب نه تنها شما را ناراحت می کند، بلکه خانه شما را نیز در معرض خطر آتش سوزی قرار می دهد. کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده ایالات متحده (CPSC) تخمین می زند که خشک کن های معیوب لباس باعث بیش از 15000 آتش سوزی سالانه می شود. برای جلوگیری از این خطر باید به محض اینکه متوجه مشکل شدید خشک کن خود را تعمیر کنید. برای راهنمایی شما در اینجا آمده است نکات تعمیر خشک کن:

تایمر

مشکل در بلوک ترمینال باعث می شود خشک کن اصلا کار نکند. حتی وقتی آن را روشن می کنید کار نمی کند. قبل از اینکه تصمیم به تعویض آن بگیرید، باید بلوک ترمینال را به طور کامل بررسی کنید. برای نتایج ایده آل باید از VOM برای بررسی ولتاژ بلوک ترمینال استفاده کنید.

توصیه می شود حتی جزئی ترین موارد را نیز تعمیر کنید مشکل خشک کن در اسرع وقت. برای جلوگیری از بالا هزینه های تعمیر لوازم خانگی شما باید در وهله اول از بروز مشکلات جلوگیری کنید. یکی از راه ها تمیز کردن مرتب خشک کن است. هنگام تمیز کردن آن، باید تمام آثار پرزهایی را که ممکن است در فیلتر پرز گیر کرده است، بردارید. شما همچنین باید استخدام کنید بازرس لوازم خانگی انجام بازرسی لوازم خانگی به طور منظم.


منبع: https://www.expressappliancesrepair.com/blog/faulty-dryer-repair-tips/

لوازم خانگی-تعمیر-5

اگر درام نمی چرخد ​​به دلیل درست کار نکردن قرقره موتور است. راه حل این امر به سادگی تعویض قرقره است. قبل از تعویض آن، باید وقت خود را صرف تمیز کردن محفظه های مختلف خشک کن با جاروبرقی کنید تا گرد و غبار و کثیفی از بین برود.

تایمر معیوب باعث می شود تایمر خشک کن به درستی کار نکند. برای تعمیر تایمر معیوب، باید سیم ها را از موتور جدا کنید و VOM یا Volt-Ohm را روی RX100 تنظیم کنید. سپس باید کاوشگرها را روی لیدها ببندید و اگر تایمر روی بی نهایت تنظیم شده است باید آن را تعویض کنید.

طبل

گاهی اوقات در صورت شکسته شدن تسمه خشک کن ممکن است درام نچرخد. برای رفع آن باید تسمه را تعویض کنید.

بلوک ترمینال

اگر بلوک ترمینال کاملاً کار می کند، اما خشک کن کار نمی کند، باید به سوئیچ ها نگاهی بیندازید. شما باید VOM را روی RX1 تنظیم کنید و از شر لیدهای سوئیچ خلاص شوید. سپس باید خواننده را به بی نهایت تغییر دهید و دکمه شروع را فشار دهید. اگر خواننده روی صفر سوئیچ نکند، سوئیچ به طور قطع معیوب است و باید از یک سوال بپرسید کارشناس تعمیر لوازم خانگی برای جایگزینی آن

نتیجه

هنگام انجام کار باید بسیار احتیاط کنید زیرا برای آزمایش بلوک ترمینال به برق نیاز دارید. برای ایمن بودن، همیشه عاقلانه است که یک نفر را استخدام کنید تکنسین لوازم خانگی برای کمک به شما در تست