معرفی انواع روغن گیربکس اتوماتیک و دستی (واسکازین)

سیستم خنککننده ماشین باید از لحاظ پارگی و عدم تخریب و نشتی بررسی شود. دنده جلو یا عقب دستگاه ، از کار افتاده است، دلیل چیست؟ برف پاک کن جلو و عقب سالم است ولی کار نمیکند. بوق کار نمیکند ولی سالم است. “بهترین روغن موتور برای لیفان ۸۲۰” روغنی با غلظت ۵W40، حجم ۴ لیتر و گرید SM و SN پیشنهاد شده است. “بهترین روغن موتور برای ولستر” در آب هوای ایران روغنی با گرانروی ۵W30 و گرید SN یا SM از سوی هیوندای معرفی شده است، چنانچه شهر شما گرمای شدیدی در تابستان دارد باید دقت داشته باشید که از روغنی با غلظت ۵W40 و همان گرید کیفی استفاده نمایید، همچنین ولستر در هر بار تعویض روغن به ۳٫۶ لیتر روغن موتور نیاز دارد. پس از تماس تلفنی شما با تعمیرگاه و ثبت درخواست تعمیرات ظرفشویی ال جی خود، تعمیرکار ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی طبق زمانی که شما اعلام می کنید جهت ارائه خدمات در محل حاضر می شود. شما برای تماس با نمایندگی اصلی تعمیرات ظرفشویی ال جی خود باید از روی کارت گارانتی که در داخل دستگاه وجود دارد، با این مراکز تماس بگیرید. فرمت کلی آموزش در مجموعه شامل دو دوره فشرده و نیمه فشرده است که هر دو آن ها از ساعات آموزشی برابر برخوردار خواهند بود.

از آنجا باید تشخیص دهید که باتری خراب است یا چیز دیگری در جریان است. یادگیری مکانیک خودرو برای چه تیپ شخصیتی مناسب است؟ یادگیری این که خودتان این تعمیرات را انجام دهید به جای بردن ماشین به گاراژ می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و به فرزندتان زمان بیشتری برای بازی با اسباب بازی خود بدهد. مدت زمانی که لازم است برای یادگیری مکانیک خودرو صرف کنید. اولین مرحله از آموزش تعویض روغن ماشین این است که ماشین خود را در یک فضای کافی و تخت پارک کنید؛ توجه داشته باشید که باید اجازه دهیم موتور نسبتا خنک شود و اگر ماشین شما خاموش بوده اجازه دهید موتور گرم شود و سپس چند دقیقه صبر کنید که موتور کار کرده کمی سرد شود. افرادی که پس از گذراندن فرآیند تعریف شده در سازمان فنی و حرفهای موفق به اخذ گواهینامه شوند با توجه به بین المللی بودن این مدرک میتوانند در تمامی کشورهایی (186 کشور) که عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند، مشغول کار شوند و این گواهینامه بینالمللی در همه این کشورها اعتبار دارد. ولتاژ سیستم نیز باید مورد توجه قرار گیرد. لطفاً توجه داشته باشید که اگر باتری یا لاستیکهای خود را ارتقا میدهید، ممکن است لازم باشد موتور را ارتقا دهید تا با نیروی اضافی مورد نیاز برای کارکرد صحیح خودرو مطابقت داشته باشد.

• سنسور دنده عقب آلتراسونیک معمولا در برابر اجناس و موانعی که از جنس فوم باشند به خوبی کار نمی کند. اگر کانکتورها اکسید شده باشند، حتی اگر باتری کاملاً شارژ شده باشد، نمی توانند انرژی را به خودرو منتقل کنند. تویوتا لندکروز در ایران یک خودرویی لوکس حساب می شود تا اینکه خودرویی با قابلیت افرود باشد، “بهترین روغن موتور برای لندکروز” درمدل های VXR (حجم ۷ لیتری) و GXR (حجم ۵٫۵ لیتری) و هر دو غلظت هوای سرد و گرم، ۵W40 با گرید SN و SM می باشد، همچنین بهترین روغن موتور برای لندکروز آدینول است ولی دو برند ایسین و لیکومولی نیز برای این خودرو هم مناسب است. این دوره مناسب چه کسانی می باشد ؟ یکی از بزرگترین مزیت های دوره آموزشی مکانیک خودرو در دارالفنون وجود فضای تعمیرگاهی اختصاصی است. چرا که به دلیل تجمع رسوبات و آلودگی ها در کف کارتر روغن، تخلیه از انتهای کارتر موجب خروج بیشتر لجن و سایر آلاینده ها خواهد شد. روشن شدن چراغ چک موتور از دلایل اصلی نگرانی هر راننده است، اما می توانید از این چراغ برای جلوگیری از آسیب بیشتر به خودرو استفاده کنید. یکی دیگر از گزینه های ارزان تر، استفاده از اسپری لاستیکی، مانند اسپری فلکس سیل، بر روی چرخ های پلاستیکی برای افزایش کشش و محافظت در برابر سایش و پارگی است.

با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد زمان تعویض روغن موتور خودرو و چگونگی تعویض روغن موتور ماشین با شما مطرح سایت tamirkaran-iran کنیم. به علاوه، میتوانید از آن برای اجرای بیشتر عیبهای تشخیصی مورد نیاز برای مشکلات الکتریکی ماشین اسباببازی خود استفاده کنید. برای انتخاب بهترین روغن واسکازین مناسب خودروی خود، بهتر است قبل از خرید ابتدا به دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه کنید تا مناسبت رین نوع روغن گیربکس را برای خودروی خود بیابید. روغن گیربکس اتوماتیک با روغنی که در گیربکسهای دستی استفاده میشود کاملاً متفاوت است. اندازه ی قطر منافذ کاغذ بکار رفته در فیلتر سوخت بسته به نوع کاربرد آن متفاوت است.

در صورتی که شما به عنوان مکانیک خودرو در شرکتهای خودرو سازی یا تعمیرگاههای بزرگ و کوچک خودرو کار کنید، حداقل ميزان حقوق شاغلين بر اساس مصوبات شوراي عالي در چارچوب ماده 41 قانون كار که هر ساله تعيين ميگردد شروع میشود كه در صورت رضايت كارفرما تا دو الی سه برابر پایه وزارت کار قابل افزايش خواهد بود. اگر هم مشکل قابل بر طرف شدن بود شما دوبار برای یک موتور پول خرج کردید که این کار علاوه بر اینکه برای شما سود نداشته بلکه باعث رسیدن ضرر هم شده است. مانند لاستیکها، ماشینهای اسباببازی برقی استوک معمولاً با چرخدندههای پلاستیکی عرضه میشوند، اما اگر میخواهید ارتقا دهید، میتوانید به جای آن از دندههای فولادی سخت شده استفاده کنید. برای رفع مشکل باید مواردی از قبیل مدار برق دستگاه، بسته بودن کامل درب دستگاه، سوئیچ درب، قفل درب، لوله تخلیه دستگاه، برد دستگاه و…

بررسی شوند. همچنین ممکن است که آب وارد دستگاه شده باشد، اما تخلیه دستگاه دچار مشکل شده باشد. همچنین ممکن است که بازو های آب پاش به ظروف برخورد کند و مانع از شستشو ی ظروف شوند. در واقع بهتر است از ابزارهای برقی یا مته برای سفت کردن پیچ های ماشین اسباب بازی کودک خود استفاده نکنید. از پیچ گوشتی خود برای باز کردن پیچ ها استفاده کنید. همچنین می توانید موتور را با استفاده از ولت متر تست کنید. در غیر این صورت، به ابزارهای معمولی در دسترس نیاز دارید، مانند پیچ گوشتی، انبردست و چکش – همه ابزارهایی که می توانید در جعبه ابزار خود در خانه پیدا کنید.

ابتدا این محصولات برای موتورهای جت مورد استفاده قرار میگرفتند اما با گذشت زمان و به دلیل برخورداری از مزایای زیادی که نسبت به روغنهای معدنی داشتند، جایگاه ویژهای پیدا کردند و به عنوان روغن موتور خودرو هم مورد استفاده قرار گرفتند. اما عامه مردم این موضوع را در مورد خودرو خود هم صحیح میدانند در صورتی که باید در این مورد تجدید نظر کرد. فقط باید این نکات رو مد نظر قرار بدین:روغن گیربکس رو هر 70 هزار تا عوض کنین و 6 لیتر رو کامل باید تعویض کنین.چون بدون باز شدن پوسته گیربکس فقط 4 لیتر عوض میشه.هزینه اش حدود600 هست که اگر روغن غیر اصلی بریزین تا 150 تومن هم پایین میاد ولی بعدش باید 3 میلیون خرج خرابی های پی در پی کنین. متخصصانی که تعویض روغن گیربکس را به شما هشدار میدهند باید دقت داشته باشند که چکاب ماشین را بهصورت ماهانه برای شما انجام دهند تا برای نگهداری درست و اصولی از خودرویتان طبق برنامه پیش روید. گیربکس برای تغییر سرعت کار می کند. همانطور که پیشتر گفته شد، در روغنهای موتور استاندارد معمولاً مقداری مواد افزودنی پاککننده وجود دارد که دودههای ناشی از احتراق در موتور را در خود معلق نگاه میدارند و درنتیجه از تهنشین شدن یا چسبیدن آنها به قطعات موتور جلوگیری میکنند؛ بنابراین تغییر رنگ روغن چندان عجیب به نظر نمیرسد اما اگر پس از مدتی از کارکرد موتور، روغن همچنان رنگ ثابتی داشته باشد بدین معناست که افزودنیهای پاککننده کیفیت خود را از دست دادهاند و روغن قدرت جذب و معلق نگهداشتن دودهها را ندارد.

مهم نیست در کجای تهران مستقر هستید، در هر صورت پین ورک برای شما نیروی متخصص و خدمات عالی ارائه میدهد! عدهی زیادی هیچوقت دست به ماشین نمیزنند، ولی امروز به شما کمک میکنم که جزء این گروه نباشید. با این حال، اگر گیر کردید و به کمک بیشتری نیاز دارید، از درخواست کمک نترسید. اینکه ماشین ظرفشویی ال جی شما چه مدلی می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. اعتبار مدرکی که پس از پایان دوره به شما تعلق میگیرد. این به آن معنا است که بر خلاف سایر آموزشگاه های موجود در سطح شهر، شما با شرکت در کلاس های مکانیکی ما نه تنها تمامی مباحث علمی را میاموزید، بلکه پس از آموزش عملی کارگاهی به فعالیت در تعمیرگاه اختصاصی ما (در مجاورت ساختمان اصلی آموزشگاه) خواهید پرداخت. البته قبل از آن باید ببینید روغن نیاز به تعویض دارد یا نه؟ به راحتی میتوانید تعویض فیلتر ماشین را از خانه خودتان شخصاً انجام دهید. خوشبختانه، میتوانید بدون خرید باتری جدید، فقط کانکتورها را تعویض کنید. خوشبختانه، ماشینهای شارژی مخصوص بچهها معمولاً از قطعات پلاستیکی ساخته میشوند و با گیرهها و پیچهای ساده در کنار هم قرار میگیرند و انجام تعمیرات و تعویض قطعات را برای هر کسی آسان میکند.

اگر خرابی مجدد ظرفشویی ال جی شما از همان مشکلی باشد که شما برای رفع آن با تعمیرگاه دیبا پشتیبان تماس گرفته باشید و کمتر از ۱۸۰ روز از خدمات ما گذشته باشد طبق گارانتی دیبا پشتیبان تعمیر و رفع عیب دستگاه شما رایگان انجام می شود. اما ما با دارا بودن شعب در تمام نقاط تهران این ضمانت را می دهیم که عیب یابی و رفع عیب دستگاه شما در سریعترین زمان ممکن انجام شود. مجموعه ما به عنوان تعمیرگاه کلیه برندهای لوازم خانگی از جمله ال جی، آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران میباشد. اولین قدم استفاده از ولت متر برای بررسی سلامت باتری است.

پیچ های نگهدارنده موتور را باز کرده و بیرون بیاورید. پیچ لاستیک های فعلی خودرو را باز کنید. توصیه میکنم برای افزایش هندلینگ، رینگ و لاستیک ۱۳ اینچی آردی را با رینگ ۱۴ اینچی و لاستیک دو سایز پهنتر، که به صورت استاندارد در پژو ۴۰۵ نصب میشود تعویض کنید. اما در صورتی که شما به صورت مستقل و برای خودتان کار میکنید خیابانی که تعمیرگاه (مغازه) شما در آن قرار دارد و مقدار رفت و آمد ماشین در آن، بزرگی و کوچکی مغازه (محل تعمیرگاه) و مجهز بودن آن به تجهیزات مدرن و به روز، دوری و نزدیکی سایر تعمیرگاهها و اینکه تعمیرگاه شما در بورس تعمیرگاههای خودرو قرار دارید یا خیر. شما می توانید به جای خرید یک باتری کاملا جدید، این قطعات را جداگانه تعویض کنید. ماشین های ظرفشویی که توسط شرکت ال جی تولید شده اند، اگرچه از بهترین قطعات و بالاترین تکنولوژی برخوردار می باشند اما گاهی در کارکرد خود دچار مشکلات جزیی و یا جدی می شوند. بعد از تعمیر تا ۲۴ ساعت مهلت تست برای مشتری است. مثلا تعرفه و اجرت تعمیر مکانیکی خودرو طبق نرخ نامه مورخ 05/14/ 1400 اتحادیه صنف تعمیر کاران خودرو در تهران به شرح زیر است.

دلیل اصلی روغن سوزی در موتور، خرابی رینگهای پیستون است که باعث میشود روغن موجود در سطح سیلندر، در زمان حرکت رو به پایین پیستون به طور کامل از جداره پیستون پاک نشود و در نتیجه در زمان احتراق، با مخلوط سوخت و هوا ترکیب شده و بسوزد. عواملی می تواند باعث انسداد تدریجی صافی فیلتر سوخت شود : ممكن است مقادیر زیادی زنگ و آشغال درون باك سوخت خودرو جمع شده باشد ، در باک خودرو تعرق طبیعی و رطوبت وجود دارد که باعث زنگ زدگی می شود ، در هر بار سوخت گیری ممکن است مواد زائدی وارد باک شود ، هرچه فیلتر سوخت دیرتر تعویض گردد، مواد زائد بیشتری درون آن جمع شده و به تدریج مانع از جریان بنزین به سوی موتور می شوند.

با توجه به نکات یاد شده و نوع روغن موتوری که استفاده می­کنید،زمان دقیق و نوع روغن موتور خود را تعیین و انتخاب کنید. تیبا در دو مدل صندوقدار و هاچ بک (تیبا ۲) با موتوری یکسان توسط سایپا تولید و در بازار خودرو عرضه میشود، از این رو روغن موتور مناسب برای تمامی مدل های تیبا یکی بوده و تفاوتی از بُعد غلظت با یکدیگر ندارند، “بهترین روغن موتور برای تیبا” روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم ۳٫۴ لیتر معرفی شده که در عکس زیر برند های مختلفی از آن را به شما معرفی کرده ایم. هایلوکس جزو قوی ترین و محبوب ترین پیکاپ های موجود در ایران است که در شرایط فعلی به عنوان پیکاپ لوکس حساب می شود، “بهترین روغن موتور برای هایلوکس” مدل ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ باید غلظت ۵W40 و گرید SN داشته باشد در صورتی که مدل های ۲۰۱۳ به بعد هایلوکس باید از روغنی با گرانروی ۵W30 و گرید کیفی SN استفاده کنند، توجه داشته باشید که در موتور این خودرو از تکنولوژی تویوتا استفاده شده لذا برای تعویض روغن آن باید دقت و حساسیت زیادی بخرج داد تا موتور آن عمر طولانی تری را داشته باشد، مورد بعدی که باید در زمان تعویض روغن موتور این ماشین به آن دقت کرد حجم روغن مورد نیاز آن است، مدل های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ هایلوکس به ۶٫۹ لیتر و مدل ۲۰۱۳ به بعد آن ۵٫۵ لیتر روغن موتور نیاز دارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار