راهنمای خلاص شدن از شر بوی نامطبوع یخچال

قفسه های درب: به دلیل باز و بسته شدن مکرر، هر چیزی که در درب یخچال نگهداری می شود ممکن است در معرض دمای کمی بالاتر قرار گیرد. چاشنی ها، سس ها و سایر مواد غذایی با اسیدیته بالا را در درب منزل نگهداری کنید زیرا ماندگاری بیشتری دارند و احتمال فاسد شدن آنها کمتر است.

برنامه تمیز کردن یخچال داشته باشید.

وقتی قطره چکه را پیدا کردید، آن را با احتیاط از جای خود بیرون بیاورید. احتیاط کنید، زیرا ممکن است حاوی آب یا بقایای آلوده باشد.

شما باید هر چیزی را که فاسد شده یا دیگر مورد نیاز نیست دور بریزید. انجام این کار به شما کمک می کند تا منبع بو را شناسایی کرده و روی آن تمرکز کنید.

قفسه ها یا کشوهای پایین: گوشت های خام، مرغ و صدف ها را در این قسمت ها نگهداری کنید تا از آلودگی سایر مواد غذایی جلوگیری شود. این منطقه همچنین برای نگهداری محصولات لبنی مانند شیر و ماست مناسب است.

عصاره وانیل: عصاره وانیل رایحه ای دوست داشتنی ارائه می دهد که می توانید از آن برای تازه کردن یخچال خود استفاده کنید. چند قطره عصاره وانیل را روی یک تکه پنبه یا تکه پارچه بچکانید. آن را در یخچال بگذارید تا عطر مطبوعی به آن بدهد. هر چند هفته یکبار پنبه را تعویض کنید.

پوست لیمو یا مرکبات: مرکبات عطر دلپذیری دارند که ممکن است به پوشاندن بوها کمک کند. مقداری پوست لیمو یا پرتقال را در یک ظرف یا در ظرفی در یخچال بریزید. روغن های مرکبات موجود در پوسته ها، بوهای نامطلوب را جذب می کنند. هر 1-2 هفته یکبار، لایه برداری را جایگزین کنید.

هر گونه باقیمانده را با یک اسفنج یا پارچه تمیز کنید، سپس کاملا آبکشی کنید. قبل از قرار دادن مجدد آن در یخچال، مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

شما آن را دارید.

شما باید برنامه ای برای تمیز کردن یخچال خود داشته باشید. سعی کنید واحد خود را حداقل یک بار در ماه یا در صورت لزوم بیشتر تمیز کنید. تعمیر و نگهداری منظم از تجمع مواد ایجاد کننده بو جلوگیری می کند و به نگهداری از یک واحد تمیز و خوشبو کمک می کند.

شما باید کالاهای فاسد شدنی را در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا کمتر نگه دارید: برای جلوگیری از رشد باکتری ها و محافظت از کیفیت غذا، دمای یخچال را در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا کمتر از آن نگه دارید. باید دما را با دماسنج یخچال بررسی کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

قبل از ادامه، یخچال را قطع کنید یا برق را قطع کنید تا از خطرات الکتریکی جلوگیری شود.

آیا از بازکردن در یخچال و بوی بد خسته شده اید؟ یخچال بدبو نه تنها ناخوشایند است، بلکه نشان دهنده وجود باکتری و کپک است. اما نگران نباشید؛ تکنیک های ساده و کارآمدی برای خلاص شدن از شر آن بوهای نامطبوع و بازگرداندن طراوت یخچال شما وجود دارد. برخی از راه‌هایی که می‌توانید در مورد آن بروید، همانطور که توسط ارائه شده است تعمیر یخچال حرفه ای، شامل:

برای آسودگی خاطر از اینکه واحد شما در بهترین شرایط کار قرار دارد، آن را به یک متخصص بازرسی کنید تعمیر لوازم تجاری اسکندریه حرفه ای حداقل سالی یکبار


منبع: https://www.expressappliancesrepair.com/blog/guide-to-getting-rid-of-unpleasant-odors-from-your-fridge/

پس از بیرون آوردن تمام وسایل از یخچال، آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن سطوح داخلی یخچال، صابون ظرفشویی ملایم و آب گرم را ترکیب کنید. به ریزش ها، لکه ها و شکاف هایی که می توانند حاوی باکتری ها و عوامل ایجاد کننده بو باشند، توجه ویژه ای داشته باشید. سطوح را با آب تمیز بشویید و کاملا خشک کنید.

از خوشبو کننده های طبیعی استفاده کنید

پیروی از این توصیه های اولیه به طور موثر بوها را از یخچال شما پاک می کند و از فضایی تازه و خوشبو برای نگهداری مواد غذایی خود لذت خواهید برد. به خاطر داشته باشید که نظافت خوب و نگهداری دقیق مواد غذایی را برای جلوگیری از بوهای مکرر انجام دهید.

روغن ضروری: به یک توپ پنبه ای یا یک تکه پارچه کوچک، چند قطره از پارچه مورد علاقه خود را اضافه کنید اسانسمانند لیمو، اسطوخودوس یا اکالیپتوس. آن را در یخچال خود قرار دهید تا رایحه ای دلپذیر به آن القا شود. برای بهترین نتیجه، اسانس را به طور منظم تجدید کنید.

غذا را به درستی نگهداری کنید.

تفاله قهوه: به دلیل عطر قوی، تفاله قهوه استفاده شده می تواند به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی عمل کند. آسیاب های قهوه استفاده شده را در ظرف باز یا فیلتر قهوه در یخچال قرار دهید. تفاله قهوه به پوشاندن بوهای بد کمک می کند. برای بهترین نتیجه، هر 1 تا 2 هفته یکبار زمین را عوض کنید.

زیبایی تمیز کردن دستگاه این است که شما نیازی به استخدام یک متخصص برای کمک به شما ندارید—شما به راحتی می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید.

شما باید محتویات قابلمه را داخل سینک یا ظرف مناسب خالی کنید. بسته به میزان کثیفی و کثیفی، می توانید آن را با آب گرم و صابون بشویید یا با محلول تمیزکننده ملایم تمیز کنید.

با خالی کردن یخچال خود از تمام اقلام، از جمله مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، باقیمانده‌ها و سایر عوامل بالقوه بوی بد، شروع کنید.

یک کاسه جوش شیرین یا زغال چوب فعال در یخچال خود نگه دارید تا بوها را جذب کند. این خوشبو کننده های طبیعی با خنثی کردن و به دام انداختن بوها عمل می کنند. برای موثر ماندن جوش شیرین یا زغال چوب، آن را یک بار در ماه یا در صورت نیاز تعویض کنید.

علاوه بر جوش شیرین و زغال چوب فعال، سایر محصولاتی که می توانید برای جذب بو استفاده کنید عبارتند از:

باید اطمینان حاصل کنید که تمام مواد غذایی به طور محکم بسته بندی شده یا در ظروف دربسته نگهداری می شوند. این کار از نفوذ بوهای قوی به یخچال جلوگیری می کند و به تازگی آن کمک می کند. برای مهر و موم کردن باقی مانده و سایر محصولات غذایی، از بسته بندی پلاستیکی، کیسه های زیپ دار یا ظروف نگهداری استفاده کنید.

شما باید به درستی از مناطق مختلف یخچال استفاده کنید. برای کمک به شما، در اینجا راهنمای نحوه سازماندهی بخش های مختلف یخچال است:

قطره چکه در پایین یخچال، پشت توری جلویی یا صفحه ضربه ای قرار دارد. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، به دفترچه راهنمای مالک یخچال خود مراجعه کنید.

قفسه های بالاتر: غذاهای آماده را در قفسه های بالاتر نگهداری کنید. این قفسه ها بهتر است برای غذاهای باقی مانده، غذاهای پخته شده و نوشیدنی ها نگهداری شوند. این غذاها نیاز به پخت و پز کمتری دارند و حاشیه ایمنی بهتری دارند.

گوشت خام، مرغ و صدف را در قفسه پایینی یا در کشوی جداگانه نگهداری کنید تا از آلودگی متقاطع جلوگیری شود. این غذاها را در ظروف دربسته یا کیسه های پلاستیکی قرار دهید تا از ریختن آب میوه روی سایر وعده های غذایی جلوگیری شود.

بوها گاهی اوقات می تواند ناشی از گرفتگی یا کثیف ظرف یا زهکشی باشد. برای راهنمایی در مورد نحوه دستیابی و تمیز کردن این قطعات به دفترچه راهنمای مالک یخچال خود مراجعه کنید. مراقبت از آنها می تواند به جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع کمک کند.

سرکه سفید: سرکه به دلیل خاصیت خوشبو کردنش شناخته شده است. داخل یخچال را باید با مقدار مساوی آب و محلول سرکه سفید پاک کنید. این به از بین بردن بو و ضد عفونی کردن سطوح کمک می کند. قبل از پر کردن یخچال، اجازه دهید تا سرکه تخلیه شود و هوا خارج شود.

به عنوان یک قاعده، از استفاده از مواد شیمیایی خشن که می توانند دستگاه را خراب کنند، خودداری کنید.

قطره چکه را چک کنید و آبکش کنید.