تفاوت آسانسور و پله برقی کدام بهتر است؟ پارس ایمن بالابر

تفاوت آسانسور و پله برقی کدام بهتر است؟ پارس ایمن بالابر

در روی یک پله برقی که به پایین می رود، پله ها در زیر انتهای مسیر می چرخند و در زیر مسیر حرکت می کنند تا به بالا برسند، دوباره در مسیر قرار گرفته و دیده شوند. واقعیت– پله های پله برقی دارای ارتفاع مناسبی برای استفاده عادی نیستند و نباید سایت استفاده شوند. اگر از پله های برقی به این صورت استفاده شود احتمال سقوط وجود دارد. واقعیت– سرعت حرکت یک پله برقی معمولاً معادل نصف سرعت راه رفتن عادی افراد است. این سوء برداشت هنگامی اتفاق می افتد که کسی ثابت روی پله برقی ایستاده و به بنظر همه اشیای کناری در حال حرکت هستند. بررسی وضعیت سیم کشی ها در چاهک آسانسور ( تمامی سیمهای مربوطه باید در خرطومی قابل انعطاف قرار بگیرند و داکتها باید دارای روکش بوده و تنها بر روی دیواره ها در آسانسور به کار روند.

  • در داخل فریم وزنه به اندازه وزن کابین به اضافه نصف ظرفیت کابین وزنه وجود دارد.
  • آسانسورها از نظر کاربردی انواع مختلف دارد و بستگی به نوع کاربری ساختمان و محل نصب و خدمات رفاهی مورد نظر هر یک از ویژگی‌ها و کارایی مورد نظر را ایجاد می‌نماید.
  • هم اکنون کارخانه این شرکت در 10 کیلومتری دامغان به سمنان مشغول فعالیت می باشد.
  • این گروه فعال با طراحی نصب و راه انــــدازی بیش از 3500 دستــگاه آسانسور و چندین دستــگاه پله برقی رکـــورد قابــل توجهی در صنعــت آسانسور به ثبت رسانده است.

به خصوص در ساختمان های ۳ طبقه و بالاتر با نصب آسانسور و بالابرهای خانگی می توان کیفیت زندگی ساکنین را ارتقا داد. بالا رفتن از پله ها در مرور زمان می تواند به مفاصل زانو آسیب برساند و این امر برای سالمندان مشکلاتی را به وجود آورده است. نصب آسانسور در ساختمان‌های بالای ۳ طبقه یا حداکثر طول مسیر حركت ۹ متر الزامی است. همچنین، تعبیه حداقل دو آسانسور در ساختمان‌های دارای ۸ طبقه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

طول افقی پله عبارت است از فاصله افقی بین نشینگاه بالا و پایین که بر اساس ارتفاع و زاویه شیب محاسبه می شود. کارخانه ما یک کارخانه بزرگ با بیش از 30 سال سابقه است ، متخصص در تحقیق و توسعه ، ساخت ، نصب ، نگهداری ، تحول و فروش محصولات سری آسانسور و پله برقی. مشخصات شرکت FUJI Global Ltd شامل آسانسور مسافربری سریع ، آسانسور مسکونی ، آسانسور بیمارستانی ، پله برقی عمومی ، آسانسور مشاهده ، آسانسور ویلا ، پله برقی ، پیاده روی متحرک ، دستگاه آسانسور باری بدون اتاق ، آسانسور هیدرولیکی است. برای ساختمان هایی که تردد در آنها به صورت معمولی انجام می پذیرد و ساعات کار آنها در طول شبانه روز 12 ساعت می باشد پله برقی تجاری نصب می گردد. این پله برقی ها معمولا قیمت مناسبی دارد و در مکان های چون مراکز خرید کم رفت و آمد کاربرد دارد.

دانستنی های آسانسور

چه زمانی، زمان مدرنیزه کردن آسانسور فرا می‌رسد؟ هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست، حتی آسانسور شما. با خرید اشتراک تصاویر ، وکتور و طرح های psd خارجی را بدون محدودیت روزانه دانلود کنید. 1) برای نصب ، کارخانه راهنمای نصب را برای آشنایی تکنسین های شما فراهم می کند. 3) تولید پس از تأیید قرارداد و پرداخت دریافت شده ترتیب داده شده است. ۴- در هنگام شرایط اضطراری دکمه های توقف اضطراری را که در روی دستگیره ها در طبقات وجود دارد را فشار دهید.

پله برقی با به کار گیری از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی، توانسته تا زمان انتظار و فوت وقت که در سیستم آسانسور وجود داشته را از بین ببرد. نحوه کارکرد پله برقی بدین صورت است که، در یک چرخه تکراری، پلکان پله برقی همواره در گردش هستند، و پله های پنهان دقیقا در زیر پله های بالایی قرار می گیرند. موتوری که برای پله برقی ها در نظر گرفته می شود باید وزن افرادی که بر روی پله برقی می ایستند را تحمل کند. اولین مرحله ساخت پله برقی، تکمیل طراحی مطابق آنچه در قسمت قبلی عنوان شد می باشد. سازندگان پله برقی از اطلاعات جمع آوری شده در بخش طراحی استفاده می کنند تا پله برقی مورد سفارش را با تجهیزات منتطبق بر نیاز هر مشتری تولید نمایند. شرکت های تولید کننده که سازندگان قطعات پله برقی هستند و شرکت های نصاب که عملیات طراحی و نصب تجهیزات را انجام می دهند.

خود پله ها جامد بوده و بصورت یکپارچه و طی عملیات دایکاست از جنس آلومینیوم ساخته می شوند. ممکن است یک روکش لاستیکی بر روی سطح آنها کشیده شود تا امکان لغزش مسافرین را کاهش دهد. همچنی ممکن است یک خط نشانگر زرد رنگ جهت مشخص کردن لبه های پله اضافه گردد.لبه های دیواره و کف پله بصورت عاجدار تعبیه شده که این عاجها بگونه ای قرار میگیرد تا با عاجهای صفحه شانه ای در بالا و پائین پلتفرم جفت شود.

سیستم آسانسور فعال IoT – پیشرفت بزرگی در فناوری آسانسور هوشمند

شرکت آسانسور و پله برقی آسا در تهران، با سالها تجربه، با کادری مجرب و حرفه ای، توانسته بهترین خدمات آسانسور را ارائه دهد و رضایت مشتریان خود را جلب نماید. سیستم آسانسور و پله های برقی به منزله قلب ساختمان شما هستند و به عبارتی، هیچ کدام از سیستم های دیگر در ساختمان دارای این مقدار تاثیر بر میزان توانایی شما برای جابجایی افراد به طور موثری در داخل ساختمان شما نیستند. تجهیزات قدیمی آسانسور یا پله های برقی شما می تواند میزان مصرف انرژی ساختمان شما را به طرز غیر ضروری و چرخه حیات هزینه ها را افزایش دهند. در مقایسه پله برقی و آسانسور می توان گفت پله برقی ها دارای سرعت پایین تری نسبت به آسانسور ها هستند.

در صورت رعایت قانون باز گذاشتن سمت چپ برای راه‌روندگان در پله برقی، این پله‌ها می‌توانند جابجایی بسیار سریع افراد را میسر کنند. قیمت پله‌‌‌‌های برقی نسبت به ارتفاع کف تا کف جابجایی تعیین می‌گردد. امروزه آسانسور‌‌‌‌های هیدرولیکی نیز جای خود را در بین کاربران خانگی باز کرده‌اند. انواع پله برقی بر اساس نوع طراحیهنگام نصب پله برقی، المان های مختلفی از قبیل ظرفیت، نوع موتور، ایمنی تجهیزات و روش نصب باید مدنظر قرار گیرند. انواع پله برقی براساس کارکردپله برقی از پرکاربردترین و پرظرفیت ترین وسایل برای جا به جایی افراد در بین طبقات ساختمان است.

پله برقی نیمه تجاری در تمام ساعات شبانه روز فعال است و معمولا در مکان هایی نظیر پل های عابر پیاده، مکان های عمومی، قسمت های غیر اصلی ایستگاه مترو، بیرون ساختمان ها و قسمت های عمومی و پر رفت و آمد داخل ساختمان ها نصب می شوند. به طور کلی تمامی پله برقی هایی که طراحی و ساخته می شوند، از یک قانون کلی پیروی می کنند، و زاویه شیب کف تا کف طبقات به صورت عمودی 30 یا 35 درجه می باشد. اما از نظر کاربردی پله برقی به سه دسته زیر تقسیم بندی می گردد. این سری از پله برقی، با تکنولوژی پیشرفته و سیستم کنترل فوق پیشرفته و بر اساس استانداردهای ملی چین و اروپا معرفی گردیده است و مناسب برای اماکن عمومی با ترافیک زیاد همانند مراکز خرید، هتل ها، مترو، فرودگاه و … می باشد.

مجتمع اداری و تجاری روتانو (تهران) تهیه، تامین، نصب، راه اندازی، سرویس و نگهداری 8 پله برقی و 4 آسانسور Gearless. شرکت آسانبرکاران عرشیان در طول سالهای گذشته کلیه عملیات سرویس و نگهداری قراردادهای منعقده و همچنین سایر مشتریان موجود در کشور را با استفاده از نیروی انسانی متخصص و تامین قطعات خارجی و داخلی به عهده داشته و در این زمینه فعالیت خود را گسترش داده است. پاگرد جلو پله برقی باید به صورتی طراحی شود که فضای لازم برای ایستادن افراد وجود داشته باشد و از ازدحام جلوگیری شود. برای محاسبه پاگرد باید فاصله دیوار جلو پله برقی تا آخرین پله افقی در نظر گرفته شود؛ در صورتی که این فاصله ۲۰۰ سانتی متر باشد، عرض پاگرد حداقل دو برابر می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار