بازسازی کالیپر ترمز — مشاوره رایگان تعمیر خودرو Ricks مشاوره رایگان تعمیر خودرو

آیا باید کالیپر ترمز را دوباره بسازید؟

سوراخ ها در شرایط خوبی هستند یا خورده شده اند؟ اگر سوراخ‌ها به شدت خورده شده‌اند، باید آنها را با یک برس سیمی کوچک تمیز کنید تا خوردگی از بین برود و سپس آن‌ها را سنگ‌زنی کنید. این کار شدنی است، اما هزینه ابزار حفاری حفاری چیزی است که باید در نظر گرفته شود.

اگر پیچ های بلیدر در جای خود زنگ زده اند و همه چیز را برای برداشتن آنها امتحان کرده اید، آن را رها کنید و یک کولیس بازسازی شده بخرید.

آنچه برای بازسازی کالیپر ترمز نیاز دارید

مهر و موم، چکمه های گرد و غبار، چکمه های پین، پین های کشویی و روغن مونتاژ ترمز برای بازسازی کالیپر ترمز

قطعات مورد نیاز برای بازسازی کولیس

پیستون کالیپر جدید

پیستون کالیپر قدیمی در مقابل پیستون جدید
نحوه بازسازی کالیپر ترمز

• پیستون، بوت گرد و غبار و O-ring برش مربعی را بردارید.
• محل آب بندی چکمه های سوراخ و گرد و غبار را تمیز کنید
• O-ring برش مربعی جدید را با روغن مونتاژ ترمز روغن کاری کنید و در سوراخ نصب کنید (روغن کاری کنید که نصب را بسیار آسان تر می کند).
• بوت گرد و غبار را روی پیستون جدید قرار دهید. روغن مونتاژ را روی پایه پیستون بمالید. با اورینگ پیستون را مربع کنید و در حالی که پیستون را از کنار حلقه O جدید فشار می دهید، آن را بچرخانید.
• پیستون را کاملاً قرار دهید.
• بوت گرد و غبار را نصب کنید.
• چکمه های اسلاید پین جدید را نصب کنید.
• مهر و موم جدید لرزشگیر لاستیکی را روی پین های لغزنده نصب کنید.
• پین های لغزنده را با گریس ترمز مصنوعی با دمای بالا روغن کاری کنید.
• زنگ زدگی نواحی تکیه گاه روی براکت را تمیز کنید و یک لایه ی سبک از گریس ترمز بمالید تا روند تشکیل زنگ در آینده را کند کنید.
• کولیس را دوباره جمع کنید و روی خودرو نصب کنید.

اگر سوراخ های پین کشویی کولیس به شدت خورده شده اند یا پین های کشویی گرفته شده اند، یک براکت کالیپر جایگزین بخرید. این تقریباً نصف هزینه یک کولیس جدید است

©، 2023 Rick Muscoplat

نوشته شده در توسط ریک ماسکوپلات


منبع: https://ricksfreeautorepairadvice.com/rebuild-a-brake-caliper/اگر پیستون های فنولی دارید، به دنبال هر گونه ترک یا براده باشید. اگر موردی پیدا کردید، باید تعویض شوند. برای پیستون های فلزی، خوردگی یک عامل شکست است. آنها باید جایگزین شوند.

آیا می توانید پیچ ​​های بلیدر را بردارید؟

یک قطعه چوب را در کولیس قرار دهید و در حالی که هوای فشرده را به درگاه شیلنگ ترمز وارد می کنید، با یک پارچه بپوشانید. سپس پیستون را از سوراخ خارج کنید.

نخ ها در وضعیت خوبی هستند؟ خرید یک کیت هلیکویل یا حتی یک تعقیب نخ برای بازگرداندن رزوه های داخل براکت چندان منطقی نیست در حالی که می توانید یک براکت بازسازی شده را با قیمت کمتری خریداری کنید.

وضعیت سوراخ پیستون چگونه است؟

آیا پین های اسلاید به داخل سوراخ روی براکت می روند و همان هستند

توقیف کالیپر ترمز

برخی از کالیپرهای ترمز بازسازی شده آنقدر ارزان هستند که بازسازی کالیپرهای ترمز قدیمی شما منطقی نیست. سپس، اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در همه چیز عمیق بگردید و چیزها را از نو بسازید، در اینجا چیزی است که باید بدانید که آیا باید این کار را انجام دهید یا خیر.

قبل از اینکه بتوانید به بازسازی کالیپر ترمز فکر کنید، چیزهایی که باید بدانید

وضعیت براکت چگونه است؟

برای تعیین این موضوع، باید بوت گرد و غبار، پیستون و حلقه O-Ring برش مربع را بردارید. سوراخ باید تمیز باشد و زمینی که اورینگ در آن قرار دارد باید کاملاً عاری از خوردگی باشد. اگر در زمین حلقه O خوردگی وجود داشته باشد، نشت می کند. در این صورت کولیس قابل بازسازی نیست.

وضعیت پیستون های کالیپر چگونه است؟