بارگیری ماشین ظرفشویی – بله، راه درستی وجود دارد!بار کردن ماشین ظرفشویی گاهی اوقات می تواند بخشی از هنر و بخشی از علم باشد. اگر از برخورد با ظروفی که از ماشین ظرفشویی بیرون می آیند و نیمی از شام دیشب روی آنها چسبیده است خسته شده اید، به جای درستی آمده اید.

برای اینکه حداکثر استفاده را از ماشین ظرفشویی خود ببرید و آن ظروف ضخیم تمیز و درخشان بیرون بیایند، این نکات و ترفندها را دنبال کنید تا هنر بارگیری ماشین ظرفشویی را کشف کنید (بله، این یک هنر است) و عملکرد دستگاه خود را بهینه کنید.

در حال بارگیری ماشین ظرفشویی 101

همانطور که می دانید، بارگیری ماشین ظرفشویی می تواند یک کار کوچک دشوار باشد. گیر کردن روی غذا آزاردهنده است، زمان و تلاش را هدر می دهد و همچنین می تواند برای سلامتی خطرناک باشد.

پس بیایید با اصول بارگیری صحیح ماشین ظرفشویی شروع کنیم.

مهم ترین نکته ای که باید در هنگام بارگیری ماشین ظرفشویی به خاطر بسپارید این است که اطمینان حاصل کنید که هر کدام از وسایل به درستی قرار گرفته اند. این شامل این است که همه ظروف در جهت یکسان باشند و مطمئن شوید که هیچ کدام بازوهای اسپری را مسدود نمی کنند. همچنین سعی کنید از شلوغی بیش از حد ماشین ظرفشویی خودداری کنید، زیرا این کار باعث می شود آب به هدف مورد نظر نرسد (مثل این است که یک چتر با خود به داخل دوش ببرید!)

آماده شدن برای بارگیری ماشین ظرفشویی

قبل از اینکه ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید، یک دقیقه وقت بگذارید تا آن را آماده کنید. یک ایده عالی این است که فقط کثیف ترین ظروف را از قبل بشویید.

می توانید ظروف را به دو دسته تقسیم کنید: کمی کثیف و واقعا کثیف. در بسیاری از موارد، ظروف کمی کثیف حتی نیازی به پیش شستشو ندارند مطالعات نشان می دهد که بیشتر شوینده ها برای تعامل با آنزیم های غذایی طراحی شده اند تا بخشی از این کار را برای شما انجام دهند.

بنابراین اکنون می توانید زمان و توجه خود را بر روی انبوه واقعاً بدقواره متمرکز کنید. این ظروف قبل از رفتن به ماشین ظرفشویی نیاز به شستشوی اولیه دارند تا بتوانند تمیز و درخشان شوند. در حالی که آنزیم ها چیز خوبی هستند، ممکن است چیزهای خوبی نیز وجود داشته باشد (مگر اینکه در مورد بستنی صحبت کنیم، که یک پست کاملاً دیگر است!)

همچنین، قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مواد غذایی گیر کرده یا زباله ها را از آنها جدا کنید. این مرحله به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که ظروف شما تمیز و بدون زباله بیرون می آیند. حتی اگر غذای چسبناک گیر نکرده باشد، ذرات غذا می توانند به راحتی به ظروف نزدیک بروند، که هرگز تعجب آور نیست.

بنابراین، چه چیزی در ماشین ظرفشویی کجا می رود؟

هنگام بارگیری ماشین ظرفشویی، برخی از اقلام باید در مکان های خاصی قرار گیرند. به عنوان مثال، بشقاب‌های کثیف، کاسه‌ها و اقلام بزرگ‌تر باید روی قفسه پایینی قرار داده شوند، به طوری که کثیف‌ترین سمت آن به سمت بازوهای اسپری باشد. فنجان ها، لیوان ها و اقلام ظریف تر را روی قفسه بالایی، سمت کثیف به سمت پایین قرار دهید. اگر فنجان‌ها و لیوان‌ها رو به بالا باشند، آب را می‌گیرند و نگه می‌دارند، و همچنین تمام زباله‌هایی که ممکن است از نوک قبلی از دست داده باشید!

اطمینان حاصل کنید که بازوهای اسپری می توانند به همه طرف ظروف، فنجان ها، کاسه ها و غیره برسند. اگر آب به آنها برسد، احتمال اینکه تمیز بیرون بیایند بسیار بیشتر است. و دوباره، شلوغی بیش از حد ماشین ظرفشویی می تواند منجر به تمیز کردن نامناسب شود، بنابراین از پر کردن هر اینچ از فضاهای قفسه خودداری کنید.

مطالب مرتبط: 4 کاری که باید انجام دهید تا لوازم خانگی خود را به خوبی کار کنند

صابون و چرخه

پس از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، مواد شوینده و سایر مواد شوینده مورد نظر مانند یک ماده شستشو را اضافه کنید. دستورالعمل های برچسب محصول را دنبال کنید و توجه داشته باشید که از مقدار توصیه شده استفاده کنید.

شما آماده هستید که در را محکم ببندید و آن را قفل کنید (در صورت لزوم). چرخه صحیح ظروفی را که می شستید انتخاب کنید.

وقتی چرخه تمام شد، آماده هستید که در را باز کنید، بگذارید خنک شود و از شخص دیگری بخواهید ماشین ظرفشویی را خالی کند. شما به اندازه کافی سخت کار کرده اید!

مواردی که نباید در ماشین ظرفشویی ریخت

در حالی که ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن ظروف طراحی شده است، برخی موارد را نباید و اغلب نمی توان در آنجا تمیز کرد. این اقلام شامل ظروف چوبی، پلاستیک های غیر قابل شستشو در ماشین ظرفشویی، ظروف چدنی، چینی خوب، چاقوهای تیز و برخی ظروف نگهداری مواد غذایی است. همچنین هرگز اقلام قابل ذوب مانند فویل آلومینیومی، کاغذ مومی و پوشش پلاستیکی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا می توانند بازوهای اسپری را مسدود کنند.

بهینه سازی عملکرد ماشین ظرفشویی

اکنون که روش صحیح بارگیری ماشین ظرفشویی را می دانید، می توانید از چند نکته برای بهینه سازی عملکرد استفاده کنید. به عنوان مثال، از استفاده بیش از حد از مواد شوینده خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند باعث ترشح بیش از حد شود و به آنزیم‌ها اجازه ندهد به درستی کار کنند.

همچنین، در حالی که نمی خواهید ماشین ظرفشویی را بیش از حد شلوغ کنید، در صورت پر شدن، کارایی بیشتری خواهد داشت.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی (ظروف؟)

دو مشکل رایج دیگر ماشین ظرفشویی، لایه سفید یا بوی ماندگار روی ظروف است.

لایه سفید اغلب توسط آب سخت ایجاد می شود و می توان با استفاده از یک عامل نرم کننده آب از آن جلوگیری کرد. و اگر ظروف شما با بوی خنده دار از ماشین ظرفشویی خارج می شوند، فیلتر را بررسی کرده و در صورت لزوم تمیز کنید.

در نتیجه

در حالی که بارگیری صحیح ماشین ظرفشویی می تواند مشکل به نظر برسد، رعایت این نکات روند را سریعتر می کند. یاد آوردن:

1. ظروف بسیار کثیف را از ظروف کم کثیف جدا کنید

2. هر گونه غذا یا زباله را از بین ببرید

3. همه اقلام را به درستی در ماشین ظرفشویی قرار دهید

4. از شلوغی بیش از حد ماشین ظرفشویی خودداری کنید

5. از مقدار توصیه شده مواد شوینده استفاده کنید

6. چرخه صحیح را انتخاب کنید

هنوز به کمک نیاز داری؟

اگر ماشین ظرفشویی شما با مشکل مواجه است و فکر می کنید ممکن است به تعمیر ماشین ظرفشویی حرفه ای نیاز داشته باشید، Reliable Appliance Repair اینجاست تا به شما کمک کند. امروز با ما تماس بگیرید تا قرار خدمات خود را تعیین کنید.
منبع: https://www.reliableappliancecs.com/blog/dishwasher-repair/loading-the-dishwasher.html