آیا می توانید از لاستیک های زمستانی در تمام سال استفاده کنید؟

Winter-Tires-Year-Round-Blog-Image

لاستیک زمستانی-سال-وبلاگ-تصویر

یکی از سخت ترین تصمیمات نزدیک به پایان زمستان این است که آیا زمان درآوردن لاستیک های برفی فرا رسیده است یا خیر. شرم آور نیست که برخی از ما آن را کمی بیشتر از حد لازم ترک می کنیم. حتی ممکن است به این فکر کنیم که آیا ارزش این زحمت را دارد یا خیر. شما تنها کسی نیستید که تعجب می کنید اگر می توانید در تمام سال از لاستیک های برفی استفاده کنید.

نگران نباشید. ما پشت شما را گرفته ایم. Meineke اینجاست تا به شما کمک کند تمام نیاز تایر شما!

آیا برای پاسخ کوتاه آماده هستید؟

نه. شما نباید استفاده از لاستیک های زمستانی در تمام طول سال، و ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم چرا

چه نوع لاستیک هایی وجود دارد؟

بیایید برخی از اصول اولیه تایر را روشن کنیم تا آنها را بهتر درک کنید.

لاستیک های برفی

لاستیک های برفی برای پیمایش برف و یخ ساخته شده اند. آنها در دو سبک میخی و بدون میخ ارائه می شوند. هر دو نوع به‌طور خاص برای داشتن آج‌های عمیق‌تر و ویژگی‌های «گیرش» اضافی طراحی شده‌اند تا به شما در ایمن نگه داشتن در برف و یخ کمک کنند. لاستیک آنها همچنین برای حفظ انعطاف پذیری و فشار تایر در دمای انجماد مهندسی شده است.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مرتباً شاهد برف و دمای زیر 45 درجه فارنهایت هستید، تایرهای برفی ایده بسیار خوبی هستند.

لاستیک های تابستانی

لاستیک تایر تابستانی یک فرمول متفاوت از لاستیک های برفی است. لاستیک آنها به گونه ای طراحی شده است که بهترین چسبندگی، انعطاف پذیری و حفظ شکل را در دمای هوای بسیار بالاتر به شما می دهد.

اگر دمای تابستان شما به طور معمول بالای 70 درجه فارنهایت است، با تکنسین لاستیک خود صحبت کنید در مورد اینکه آیا لاستیک های تابستانی برای شما مفید است یا خیر.

لاستیک تمام فصل

لاستیک‌های تمام فصل برای کمک به خودروی شما طراحی شده‌اند تا با هر سناریو آب‌وهوایی که ممکن است در جاده‌ها با آن مواجه شوید، در حد منطقی برخورد کند. آنها برای ایجاد تعادل مناسب در چسبندگی برف و باران، مقاومت در برابر تغییرات دما و حتی سایش و پارگی آج ایجاد شده اند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که هر چهار فصل و زمستان‌های بسیار ملایم دارد، لاستیک‌های تمام فصل ایده‌آل هستند.

چه اتفاقی می افتد اگر شما از لاستیک های زمستانی در تمام طول سال استفاده کنید?

لاستیک های برفی مانند برف و سرما. آنها در هوای گرم به خوبی پاسخ نمی دهند. به یاد داشته باشید، آنها به گونه ای طراحی شده اند که برف و یخ را بگیرند و شکل، فشار تایر و سایر ویژگی های ایمنی خود را در هنگام کاهش دما حفظ کنند. در گرما؟ نه چندان.

در اینجا 7 دلیل اصلی برای تعویض لاستیک های زمستانی هنگام گرم شدن هوا آورده شده است.

  • ساییدگی و پارگی– با فرا رسیدن ماه های تابستان، لاستیک در لاستیک های برفی می تواند بیش از حد انعطاف پذیر شود. آنها نمی توانند یک الگوی سایش یکنواخت را نگه دارند و ممکن است فشار و فرم مناسب خود را حفظ نکنند. لاستیک برفی در جاده های گرم و خشک به طور یکنواخت فرسوده نمی شود.
  • رسیدگی– باور کنید یا نه، همان ویژگی‌های ایمنی جذابی که به شما کمک می‌کنند روی برف و یخ بهتر کار کنید، می‌توانند علت رسیدگی به مسائل در تابستان آنها روی پیاده روهای خشک و گرم چنگ نمی زنند.
  • مسافت پیموده شده– یک لاستیک برفی خوب می تواند در حدود هشت فصل زمستان دوام بیاورد. هرچه بیشتر در هوای گرم تر آنها را رانندگی کنید، سریعتر فرسوده می شوند و برای فصل بعد غیر قابل اعتماد می شوند.
  • ایمنی– با ساییدگی و پارگی و هندلینگ به خطر افتاده، شما در معرض خطر بیشتری برای حوادث ناگوار خودروهای مرتبط با لاستیک هستید.
  • سر و صدا– لاستیک‌های زمستانی وقتی با برف و یخ که برای گرفتن آن طراحی شده‌اند، به‌ویژه لاستیک‌های برفی میخ‌دار نشوند، می‌توانند بلند باشند.
  • قوانین ایالتی– لاستیک های برفی میخ دار در جاده های خشک سخت هستند. برخی از ایالت ها قوانینی برای رانندگی در آنها بیش از یک زمان خاص از سال دارند.
  • پول– هدف اصلی سرمایه‌گذاری روی لاستیک‌های زمستانی این است که در هنگام بارش برف و یخ، تا حد ممکن امنیت خود را حفظ کنید. هرچه تایرهای برفی شما بیشتر در شرایط گرم تر رانده شوند، سریعتر فرسوده می شوند و سریعتر نیاز به تعویض دارند.

آیا در مورد لاستیک های خود سوالی دارید؟ ما می توانیم کمک کنیم!

از Meineke نزدیک خود دیدن کنید و ماشینت را بگیر و لاستیک ها بازرسی شده برای بهبود و حفظ بهره وری سوخت!

منبع: https://resource-center.meineke.com/can-you-use-winter-tires-all-year/